Büsan

2022-05-26
Dolar: 0
Euro: 0
reklamalani1
Reklam Rezervasyon

DUYURULAR

Sanal Tur
nenerede
Son Güncelleme:
Alış(TL)
Satış(TL)
Reklam Rezervasyon reklamalan3
Duyurular >> Uluslararası Öğrenci Staj Programı

Uluslararası Öğrenci Staj Programı


Ülkemizin, yükseköğretim düzeyinde uluslararası öğrencilere yönelik kamu kaynaklı burs programı olan Türkiye Bursları, 2012 yılından beri bu ad altında yürütülmekle birlikte sistematik olarak 1992 yılından itibaren devlet bursu olarak verilmektedir. Son 10 yıllık süreçte ülkemiz uluslararası öğrenciler açısından bir cazibe merkezi haline gelmiş, devlet ve vakıf üniversitelerinde eğitim gören uluslararası öğrenci sayısı 200 bine yaklaşmıştır. Ülkemizde eğitimlerine devam eden uluslararası öğrencilerin önemli bir kısmı kendi imkânlarıyla okurken, yaklaşık 15 bini ise Türkiye Bursları kapsamında eğitimlerini sürdürmektedir. Daha detaylı bilgi için Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın Türkiye Bursları https://turkiyeburslari.gov.tr/tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Uluslararası öğrencilerin ülkemizde staj yapabilmesi önemli hususların başında gelmektedir. Bir üniversite öğrencisinin öğrenim hayatı boyunca mesleki tecrübe edinme şansı pek bulunmamakta olup zorunlu staja tabi tutulan bazı bölümler dışında öğrenciler edindikleri bilgileri tecrübe edecek fırsatı ancak mezun olduklarında elde edebilmektedirler. Ülkemizde staj yapma imkânı bulan uluslararası öğrenciler bilgi, beceri ve tecrübe edinerek öğrenim gördükleri alanlarda çalışan firma ve kurumlarla bağlantı kurarak gerek kendi ülkelerinde gerekse ülkemizle ileride yapılacak sosyal ve ekonomik faaliyetlerde etkin rol oynayacaklardır.

Staj yapabilmenin öğrencinin hayatına getireceği katkıya ilaveten, uluslararası öğrencilerin de ülkemizde faaliyet gösteren firmalara katkı sağlayacağına inanılmaktadır. Dünyanın birçok köşesinde Türkiye’de üretilen ürünlerin ihraç edildiğini, dil ve uzaklık gibi engellere rağmen firmalarımızın önemli çalışmalar yaptıklarına şahit olunmaktadır. Ülkemizde öğrenimlerini görmüş, Türkçe bilen ve aynı zamanda 178 farklı ülkeyi tanıyan uluslararası öğrenciler ülkemizde öğrenim görmekteyken onlara staj imkânı sağlamanın hem ülkemiz ekonomisine hem de diplomatik ilişkilere çok büyük fayda sağlayacağı kanaatini bulunmaktadır.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından Uluslararası Öğrenci Staj Programı başlatılmıştır. Programın önümüzdeki dönemde daha fazla şehirde uygulanması planlanmaktadır. Bununla birlikte, yaz tatili döneminde 6 hafta (30 iş günü) süreyle yapılması planlanan programa katılacak öğrencilerin staja ilişkin prim ödemesi Başkanlığımız ve öğrencinin eğitim aldığı üniversiteyle yapılan protokol gereği ilgili üniversite tarafından karşılanacaktır.

Bu doğrultuda, Başkanlığımız tarafından yürütülecek olan Uluslararası Öğrenci Staj Programı kapsamında, firmanız Mart ayında başlayacak olan başvurulardan önce programa ilgi duymanız halinde staj kontenjanının belirlenerek staj@turkiyeburslari.gov.tr adresine iletişim bilgilerinizi (iletişim kurulacak kişi, telefon numarası, e-posta adresi ve adres) göndermeniz beklenmektedir. Bunun akabinde, iletişim bilgileri edinilen firmalara istedikleri nitelikte (bölüm, ülke, dil) uluslararası öğrenciyi talep etme ve stajyer kontenjanı ayırma imkanı bilahare sunulacak olan formlarla iletilecektir.

Daha detaylı bilgi için Uzman Zeynep KODAL’a 0312 218 41 10 numaralı telefondan ya da staj@turkiyeburslari.gov.tr adresi üzerinden ulaşılabilir.

İlçelerden stajyer talebi olacak firmalarımızın öğrencilerin geliş gidiş transferlerini sağlayacak durumda olmaları önem arz etmektedir. Servis konusunda uygun firmaların dönüşleri daha iyi olacaktır.
Büsan Sanayi
İletişim

Fevzi Çakmak Mah. Büsan Özel Organize Sanayi Sit. Kosgeb Cad. 10641. Sokak (1. Sokak) No:36 Karatay/Konya

Büsan Yönetim Telefon Numarası:

FAX:+90 332 345 01 35
TEL:+90 332 345 01 34
E-POSTA:info@busanorganizesanayi.com

İletişim Formu (Formu doldurun sizi arayalım)
Ad Soyad:
Telefon:
E-Posta:
Büsan Sanayi Logo
BÜSAN ORGANİZE SANAYİ © ALL RIGHT RESERVED 2014 Tüm hakları saklıdır.İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Bu site XHTML ve CSS kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Site en iyi 1024x768 ve üzeri çözünürlüklerde görüntülenmektedir.
Sektörün en iyi proje tasarım firması SHM Grup Medya Reklam Tanıtım Ltd. Şti. tarafından projelendirilmiştir
Yönetim site içeriğinde adı geçen firmaların ve yayınladıkları telefon numaraları adresleri gibi bilgileri doğruluk testinden geçirmek zorunda değildir.
Tüm firma tanıtımları ürünler ve ilanlar ile bunlara ait videoları ve resimleri üye şirketler tarafından kayıt edilmiş olup Büsan yönetimi editörleri tarafından onaylandıktan sonra
sitede yayınlanmaktadır. Çalışma prensiplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı ziyaret ediniz.