Büsan

2019-01-21
Dolar: 5.3386Kur Artı
Euro: 6.0747Kur Artı
reklamalani1
Reklam Rezervasyon

HABERLER

DUYURULAR

Sanal Tur
nenerede
Son Güncelleme:
Alış(TL)
Satış(TL)
Reklam Rezervasyon reklamalan3
Haberler >> Ağır vasıta araçların şehiriçi trafiğine girişleri ve hız sınırı ile ilgili düzenleme

Ağır vasıta araçların şehiriçi trafiğine girişleri ve hız sınırı ile ilgili düzenleme


Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKOME)  tarafından,

Ağır vasıta (7 ton ve üzerindeki kamyon, çekici, römork ve yarı römork v.b.) araçların şehir içi trafiğine olumsuz etkilerinin azaltılarak trafik akışkanlığı ile yaya ve taşıt trafik seyir güvenliğinin artırılması amacıyla; UKOME kararı ile anılan ağır vasıta araçların kullanacakları güzergahlar ile bu güzergahları kullanabilecekleri saatlere ilişkin aşağıdaki düzenlemeler yapılmıştır:
 

  1. Muhlis Koner Caddesi ile Larende Caddesi kavşağından itibaren; Larende Caddesi – Furkan Dede Caddesi – Piri Esat Caddesi – Topraklık Caddesi – Kışlaönü Sokak – Ali Ulvi Kurucu Caddesi – Ankara Caddesi – Ulaşbaba Caddesi – Ahmet Hilmi Nalçacı Caddesi - Vatan Caddesi – Millet Caddesi – Muhlis Koner Caddesi - Muhlis Koner Caddesi ile Larende Caddesi kavşağı sınırları içinde kalan şehir merkezi bölgesine 07:00 – 24:00 saatleri arasında ağır vasıta (7 ton ve üzerindeki kamyon, çekici, römork ve yarı römork v.b.)  araçlar ile 30 ve daha fazla yolcu kapasiteli servis otobüslerinin girmeleri yasaklanmıştır.

  2. a- Antalya Çevreyolundan itibaren Antalya Çevreyolu Caddesi – Adana Çevreyolu Caddesi – Ankara Caddesi – Aliya İzzet Begoviç Caddesi – Aliya İzzet Begoviç Caddesi Yeni İstanbul Caddesi kesişimine kadar olan şehrin doğu bölgesindeki yarım dairenin batısına 07:00 – 10:00 ve 16:00 – 21:00 saatleri arasında ağır vasıta (7 ton ve üzerindeki kamyon, çekici, römork ve yarı römork v.b.)  araçların girmeleri yasaklanmıştır.


b- “a” bendinde belirtilen güzergahlar üzerinden Dr. Sadık Ahmet Caddesi bağlantısını kullanmak suretiyle Tırsan Sanayi sitesine giriş yapacak araçlar yasak saat uygulaması dışında tutulmuştur.

  1. Konya Şeker Fabrikasına yük taşıyan ağır araçların şehir merkezindeki trafiğe doğrudan müdahale etmeden ulaşabilmelerinin sağlanması amacıyla;


a- Isparta – Konya yolundan giriş yapacak ağır vasıta araçların; Beyşehir Caddesi – Sivaslı Ali Kemal Caddesi – Az iz Mahmut Hüdai Caddesini takiben Şeker Fabrikası kamyon giriş - çıkış kapısı.


b- Konya - Seydişehir, Karaman, Adana, Aksaray, Ankara, Afyon yollarından giriş yapacak ağır ağır vasıta araçların ise; Antalya Çevreyolu Caddesi – Adana Çevreyolu Caddesi – Yeni İstanbul Caddesi – Çevreyolu Caddesini takiben Beyşehir Caddesi – Sivaslı Ali Kemal Caddesi – Aziz Mahmut Hüdai Caddesini takiben Şeker Fabrikası kamyon giriş - çıkış kapısı olarak güzergahlar belirlenmiş olup kararın “2/a” bendinde belirtilen yasak saatlere uyulması şartı ile belirtilen güzergahlar kullanılacaktır.

  1. İl merkezine giriş yapılan çevre yollarının Büyükşehir Belediyesi yapım ve bakım sorumluluğu başlangıç noktasından itibaren merkezdeki tüm cadde ve sokaklara römork takılı traktör girişleri yasaklanmıştır.
  2. Kamyon ve Tır Garajları ile inşaat şantiye alanlarındaki güvenliği sağlanmış alanlar hariç, ağır vasıta (7 ton ve üzerindeki kamyon, çekici, römork ve yarı römork v.b.) araçlar ın şehir merkezindeki boş alanlar (Semt pazarları, otoparklar, boş arsalar vb.) ile tüm cadde ve sokaklara park etmeleri yasaklanmıştır.
  3.  Selçuklu İlçesi Musalla Bağları Mahallesinde bulunan Toptancılar Çarşısına ağır vasıta (7 ton ve üzerindeki kamyon, çekici, römork ve yarı römork v.b.)  araçların 07:30 – 18:30 saatleri arasında girişleri yasaklanmıştır.
  4. Ambar ve kargo yükü getiren ağır vasıta (7 ton ve üzerindeki kamyon, çekici, römork ve yarı römork v.b.) araçlar yükler ini depolarına kadar getirecek, şehir içi dağıtım ise küçük araçlarla yapılacaktır.
  5. Ağır vasıta (7 ton ve üzerindeki kamyon, çekici, römork ve yarı römork v.b.) araçların yasak saatlerde ve yasaklanan güzergahlara zorunlu giriş – çıkış yapılabilmesi için Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nden izin alınması gerektiği belirtilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

YORUM YAZ
Ad Soyad :
Yorum Başlığı :
Yorum :
Büsan Sanayi
İletişim

Fevzi Çakmak Mah. Büsan Özel Organize Sanayi Sit. Kosgeb Cad. 10641. Sokak (1. Sokak) No:36 Karatay/Konya

Büsan Yönetim Telefon Numarası:

FAX:+90 332 345 01 35
TEL:+90 332 345 01 34
E-POSTA:info@busanorganizesanayi.com

İletişim Formu (Formu doldurun sizi arayalım)
Ad Soyad:
Telefon:
E-Posta:
Büsan Sanayi Logo
BÜSAN ORGANİZE SANAYİ © ALL RIGHT RESERVED 2014 Tüm hakları saklıdır.İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Bu site XHTML ve CSS kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Site en iyi 1024x768 ve üzeri çözünürlüklerde görüntülenmektedir.
Sektörün en iyi proje tasarım firması SHM Grup Medya Reklam Tanıtım Ltd. Şti. tarafından projelendirilmiştir
Yönetim site içeriğinde adı geçen firmaların ve yayınladıkları telefon numaraları adresleri gibi bilgileri doğruluk testinden geçirmek zorunda değildir.
Tüm firma tanıtımları ürünler ve ilanlar ile bunlara ait videoları ve resimleri üye şirketler tarafından kayıt edilmiş olup Büsan yönetimi editörleri tarafından onaylandıktan sonra
sitede yayınlanmaktadır. Çalışma prensiplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı ziyaret ediniz.