Büsan

2019-02-16
Dolar: 5.2814Kur Artı
Euro: 5.9676Kur Eksi
reklamalani1
Reklam Rezervasyon

HABERLER

DUYURULAR

Sanal Tur
nenerede
Son Güncelleme:
Alış(TL)
Satış(TL)
Reklam Rezervasyon reklamalan3
Haberler >> Altın Pergel Yarışması

Altın Pergel Yarışması


Takım Tezgahları Sanayici ve İş adamları Derneği (TİAD) ve Tezmaksan Eğitim Üssü Derneği’nin ortak çalışması olarak düzenlenen
 “MAKTEK 1. Altın Pergel Ulusal CNC Takım Tezgâhı Tasarım Yarışması” başlıyor. 
 
Yarışma, Türkiye genelindeki tüm meslek liselerinin 10., 11. ve 12. sınıf öğrencilerinin katılımına açıktır. Yarışma kapsamında, eğitim amaçlı, ekonomik CNC kontrollü 2 eksenli torna tezgahı tasarımı yapılacaktır. Tezgahın üretilebilmesi için gerekli olan tüm tasarımın (mekanik ve elektronik tasarımın yapılması, uygun kontrol ünitesinin seçilmesi) yapılması beklenmektedir. CNC kontrollü 2 eksenli torna tezgahının tasarımında uyulması gereken kurallar ve tasarım limitleri “Teknik Şartname” dokümanında detaylı olarak tanımlanmıştır.
 
Yarışma 2 aşamalı olarak gerçekleşecektir. Birinci aşamada, istenilen teknik özelliklere göre “Kavramsal Tasarım” ve “Şematik Tasarım” yapılacak ve ön başvuru ile birlikte gönderilecektir. Yarışma başvuruları, ön başvuru sistemi ile 22 Ocak 2018’de alınmaya başlanacaktır. Ön başvuruların ardından uygun değerlendirilen 10 proje için tasarım çalışmalarına başlanması istenecektir.
 
İkinci aşamada, çalışmaların tamamlanıp teslim edilmesinin ardından, katılımcılar Değerlendirme Komitesi’ne sunum yapacaktır. Sunumların ardından ilk 3’e giren projeler belirlenecektir. Dereceye giren 3 projeye 2 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşecek MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı’nın açılış töreninde ödülleri verilecektir.

AMACIMIZ
 
Geleceğin yeteneklerini seçmek, tespit etmek ve sanayinin gelişimi için Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına kazandırmak,
Yetenekli gençlerin çalışmalarını sergilemelerine ve imalatın gelişmişliğini ve dinamizmini anlamalarına yardımcı olmak,
Öğrencilerin yerel mühendislik ve teknoloji geliştirme firmaları ile bağlantı kurmalarını sağlamak,
Sivil Toplum Kuruluşu – Okul – Sanayi işbirliğini ve bağlantısını güçlendirmek,
Makina imalatı ve yenilikçi teknoloji adımlarının atılmasına öncülük etmek,
Takım tezgahları sektöründe yenilikçi ürünlerin geliştirilmesini desteklemek,
Türkiye’de ürün geliştirme, Ar-Ge ve inovasyon kültürünü yaygınlaştırmak ve özendirmek,
Günümüzün gerçeği ve yükselen trendi olan Endüstri 4.0 uygulamaları açısından, gelişmiş ülkeleri yakalamak için katma değeri yüksek, özgün ürün tasarımı ve sonraki aşamalarında üretimine öncülük etmek,
Türkiye’nin ithalata bağımlı olduğu yüksek teknolojili takım tezgahlarının ve ihtiyaç duyulan ekipmanlarının ülkemizde üretilmesi için tasarım altyapısı sağlamak,
 
NEDEN KATILMALISINIZ?
 
Gerçekleştireceğiniz çalışma ile hem ülkemize hem okulunuza hem de kendinize katma değer sağlamış olacaksınız. Birinci olan grup, tasarımını gerçekleştirdiği CNC torna tezgahının üretilmesinin ve ileride tüm meslek liselerinde görebilme ihtimalinin gururunu yaşayacak. Bunun haricinde, tasarımınızın dereceye girmesi halinde çeşitli ödüller kazanacaksınız.
 
 
Yarışma Takvimi
22 Ocak 2018 - 16 Mart 2018
Yarışmaya katılacaklar tarafından Ön Başvuru Formu’nun www.altinpergelyarismasi.com internet sitesi üzerinden online olarak doldurulması
13 Nisan 2018 
Ön Elemeyi geçen grupların açıklanmas
20 Nisan 2018
Ön elemeyi geçen gruplara, bulut server kullanıcı adı - şifresinin TİAD tarafından başvuruyu yapan gruba iletilmesi
27 Nisan 2018
Öğrenim durumunu gösteren “Öğrenci Belgesi” ve www.altinpergelyarismasi.com internet sitesinden temin edilecek olan “Kişisel Bilgi Formu”nun doldurulup, taranmasının ardından bulut servera yüklenmesi (her bir grup üyesi için ayrı ayrı olacak)
4 Mayıs 2018
Sponsorlar tarafından ön elemeyi geçen okullara bilgisayar (Lenovo) ve yazılımın (Solid Works) kurulması
10 Eylül 2018
Projenin tamamlanmasını takiben gerekli tüm dokümanın (Sunum Dokümanı, tasarım modellemeleri ve çizim dosyaları, vb.) değerlendirme için servera yüklenmesi
24 Eylül 2018
Projelerin Değerlendirme Komitesi’ne sunulması
28 Eylül 2018
Ödül almaya hak kazanan ilk 3 grubun açıklanması
2 Ekim 2018
Ödül töreni - TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi
2-7 Ekim 2018
Finale kalan 3 projenin 2-7 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleşecek olan MAKTEK Avrasya 2018 Fuarı süresince sergilenmesi - TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi
 
ÖDÜLLER
Birincilik ödülünü kazanan grubun okuluna "RENISHAW ÖZEL ÖDÜLÜ" verilecektir. Ödül okula direkt olarak RENISHAW tarafından bağışlanacak olup, toplam bedel 20.000 TL’dir.

İkincilik ödülünü kazanan grubun okuluna "TİAD ÖZEL ÖDÜLÜ" verilecektir. Ödül okula direkt olarak TİAD tarafından bağışlanacak olup, toplam bedel 15.000 TL’dir.

Üçüncülük ödülünü kazanan grubun okuluna "TEZMAKSAN AKADEMİ ÖZEL ÖDÜLÜ" verilecektir. Ödül okula direkt olarak TEZMAKSAN AKADEMİ tarafından bağışlanacak olup, toplam bedel 10.000 TL’dir.

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) BURS Ödülü “ApplyBAU” kapsamında olup, ilk 3'e kalan yarışma grupları arasından 1 (bir) öğrenciye verilecektir. Burs şartları ödül alan öğrenciye ayrıca bildirilecektir.


Detaylı bilgi ve başvuru yapmak için http://altinpergelyarismasi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
YORUM YAZ
Ad Soyad :
Yorum Başlığı :
Yorum :
Büsan Sanayi
İletişim

Fevzi Çakmak Mah. Büsan Özel Organize Sanayi Sit. Kosgeb Cad. 10641. Sokak (1. Sokak) No:36 Karatay/Konya

Büsan Yönetim Telefon Numarası:

FAX:+90 332 345 01 35
TEL:+90 332 345 01 34
E-POSTA:info@busanorganizesanayi.com

İletişim Formu (Formu doldurun sizi arayalım)
Ad Soyad:
Telefon:
E-Posta:
Büsan Sanayi Logo
BÜSAN ORGANİZE SANAYİ © ALL RIGHT RESERVED 2014 Tüm hakları saklıdır.İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Bu site XHTML ve CSS kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Site en iyi 1024x768 ve üzeri çözünürlüklerde görüntülenmektedir.
Sektörün en iyi proje tasarım firması SHM Grup Medya Reklam Tanıtım Ltd. Şti. tarafından projelendirilmiştir
Yönetim site içeriğinde adı geçen firmaların ve yayınladıkları telefon numaraları adresleri gibi bilgileri doğruluk testinden geçirmek zorunda değildir.
Tüm firma tanıtımları ürünler ve ilanlar ile bunlara ait videoları ve resimleri üye şirketler tarafından kayıt edilmiş olup Büsan yönetimi editörleri tarafından onaylandıktan sonra
sitede yayınlanmaktadır. Çalışma prensiplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı ziyaret ediniz.