Büsan

2019-01-17
Dolar: 5.3813Kur Artı
Euro: 6.1386Kur Artı
reklamalani1
Reklam Rezervasyon

HABERLER

DUYURULAR

Sanal Tur
nenerede
Son Güncelleme:
Alış(TL)
Satış(TL)
Reklam Rezervasyon reklamalan3
Haberler >> Büsan Sanayi Firmalarımıza Haftanın Duyuruları

Büsan Sanayi Firmalarımıza Haftanın Duyuruları


MEVLANA KALKINMA AJANSI
Konya Yabancı Sermayeli/Ortaklı Firmalar Buluşması
SON BAŞVURU 12 ARALIK 2017 SALI

Bilindiği üzere, bir kamu kuruluşu olan Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA), bünyesindeki Yatırım Destek Ofisleri ile bölgesinin iş ve yatırım ortamını yurt içi ve yurt dışında tanıtmak, yatırım çekmek üzere faaliyet yürütmek, yatırım ortamını takip etmek ve yatırım yapacak yerli ve yabancı yatırımcıların izin ve ruhsat işlemlerini kolaylaştırmak gibi görevler üstlenmektedir.
 
Buradan hareketle, MEVKA Konya Yatırım Destek Ofisi öncülüğünde, 19 Aralık 2017 Salı günü saat 10.00'da Dedeman Hotel'de ilimizde faaliyet gösteren yabancı sermayeli veya ortaklı firmalarımızı bir araya getiren bir toplantı düzenlenecektir. Toplantının amacı, yabancı sermayeli veya ortaklı firmalarımızla tanışmanın yanı sıra firmalarımızın faaliyetlerini yürütmede karşılaştığı sorunları ve bu sorunlara ilişkin taleplerini öğrenmektir.
 
Bu minvalde, firmanızı temsilen toplantımıza katılım sağlayacak firma sahibi veya temsilcisini
12 Aralık 2017 Salı Günü mesai bitimine kadar iletişim bilgileriyle birlikte Mevlana Kalkınma Ajansı’nın konyaydo@mevka.org.tr adresine ayrıca busanyonetim@hotmail.com adresine mail yoluyla bildirmenizi istirham ederiz.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GOOGLE DİJİTAL ATÖLYE EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR!!!

“KÜÇÜK VE ORTA ÖLÇEKLİ İŞLETMELER İÇİN DİJİTAL DÜNYA FIRSATLARI”

(13-14 ARALIK 2017)

İşletmeniz için dijital dünyadaki fırsatları keşfetmek, dijitalde var olmanın ilk adımlarını öğrenmek ister misiniz? İşinizi dijital dünyada nasıl büyütebileceğinize ve bunun verimliliğinize nasıl yansıyacağına dair tüm detaylar Google, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası ve Konya Ticaret Borsası iş birliğinde düzenlenen "İşinizi Dijital Dünyaya Taşıyın" eğitimlerinde anlatılacaktır. Eğitimler:

  • Her gün 3'er oturum vardır. Oturumlar birbirinin aynısı olup, katılımcıların yalnızca 1 oturuma katılmaları yeterlidir.
  • Eğitimler ücretsizdir.
  • Eğitime katılacak kişilerin web sitesi üzerinden https://goo.gl/uyQr8X veya etkinlik kapısında kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
  • Eğitimi tamamlayan kişilere 'Katılım Sertifikası' verilecektir.

Kaydınızla ilgili tüm sorularınız için 0544 3514414 numaralı telefonu mesai saatleri içinde arayabilirsiniz.

Tarih                   : 13-14 Aralık 2017

Saat                    :

13.30 – 15.15 : İşinizi Dijital Dünyaya Taşıyın

15.30 – 16.45 : İşinizi Dijital Dünyaya Taşıyın

17.00 – 18.15 : İşinizi Dijital Dünyaya Taşıyın                              

Yer                 : Konya Ramada Plaza Otel 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Meram Belediyesi
“Milli Bakışla Yeni Türkiye Vizyonu” konulu konferansa 
AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk konuşmacı olarak katılıyor.
13 ARALIK 2017 Çarşamba Saat 19:00

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün konuşmacı olarak katılacağı ‘Milli Bakışla Yeni Türkiye Vizyonu’ konulu konferans, 13 Aralık Çarşamba günü Saat:19.00’da Uluslararası Gençlik Akademisi’nde (Alavardı Mh. Fatih Cd. No:94 Meram) gerçekleştirilecek.

Programa tüm vatandaşları davet eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Belediye olarak vatandaşlarımızın ilgisini çekecek kültürel etkinliklere de büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda daha önce de şehrimizde konferanslara katılan ve yoğun ilgi gören AK Parti İstanbul Milletvekilimiz Sayın Metin Külünk’ün katılacağı konferansa tüm hemşehrilerimiz davetlidir” dedi.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

“MERKEZİ SATINALMA SEMİNERİ”

“Satın Alırken Kazanmanın En İyi Yolu-Türkiye ve Konya’nın Yapması Gerekenler”

14 Aralık 2017, Perşembe

Sayın Üyemiz,

Konya iş dünyasını “Merkezi Satınalma” konusunda temel ve güncel konular hakkında bilgilendirmek amacıyla “Merkezi Satınalma Semineri” düzenlenecektir.

Merkezi (Ortak) Satınalma; tedarik zinciri ve satınalma uygulamalarında en etkili, en faydalı ve en stratejik satınalma modelidir. Bu kapsamda merkezi satınalma, firmaların satınalma kalemlerinde ve tedarik gruplarında uzman kişiler tarafından herkes adına ve herkesin menfaatine yürütülen bir dizi ihale veya stratejik satınalma görüşmelerini ifade etmektedir.

“Merkezi Satınalma Semineri” ne katılımlarınızı bekler, saygılar sunarız.

Online başvuru formu için tıklayınız.

Yer      : Konya Ticaret Odası Meclis Salonu
Tarih   : 14 Aralık Perşembe
Saat    : 14:00

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

USTALIK VE KALFALIK BELGELERİ İÇİN
SON BAŞVURU 15 ARALIK 2017 CUMA


22 yaşından gün almış, mesleğinde SGK’sı en az bir gün olan esnaflarımız ve çalışanlarımız direk kalfalık belgesine başvurabilecek. Esnafımız ve çalışanlarımızdan kalfalık belge sahibi olanlar mesleğinde 5 yıl sigorası bulunanlar ise direk ustalık belgesine başvurabilecek. 1 Aralık 2017 tarihinden itibaren Büsan Mesleki Eğitim Merkezi’ne başvurulabilir.
 

Kalfalık belgesi olmayan ve 22 yaşını doldurmuş olup mesleğinde sigortalı işe girdiğini belgelendirenler belge almak için mesleki eğitim merkezlerine 15 Aralık 2017 tarihine kadar başvurabilirler.
 

Kalfalık belgesi olup ustalık belgesini almak isteyenler SGK hizmet dökümü cetvelini (esnaf bağkur dökümünü) alıp herhangi bir mesleki eğitim merkezine 15 Aralık 2017 tarihine kadar başvurabilirler.
 

Hiç belgesi olmayan ve 22 yaşını doldurmuş olan, mesleğinde 5 yıllık sigorta ve esnaf bağkur olduğunu belgelendirenler belge almak için mesleki eğitim merkezlerine 15 Aralık 2017 tarihine kadar başvurabilirler. 


BÜSAN Mesleki Eğitim Merkezi 
Adres: Fevziçakmak Mahallesi, Ankara Cd. 234/1
Tel: 0332 345 42 16 - 17 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


MEKSİKA ve PANAMA

Ekonomi Bakanlığı ve Konya Ticaret Odası Destekli
Yedek Parça ve Makina Sektörü Pazar Araştırması ve İkili İş Görüşmeleri
SON BAŞVURU 15 ARALIK 2017 CUMA


Sayın Üyemiz;

Odamız tarafından Konya sanayisinin ihracat hacmini geliştirmek üzere 03-09 Mart 2018 tarihlerinde “Yedek Parça ve Makine” sektöründe faaliyet gösteren firmalarımız Meksika ve Panama’ya pazar araştırması ve ithalatçı firmalarla ikili iş görüşmeleri (B2B Organizasyonu) gerçekleştirilecektir.

Meksika ve Panama’ya gidecek olan ticaret heyetimiz görüşmelerini rahatlıkla yapabilmeleri için her firma kendisine ayrılan alanda ilgili muhatapları ile aynı masada oturup yüz yüze görüşme imkânı sağlanacaktır. Tercüman ihtiyacı olan katılımcılara tercüman sağlanacaktır.

B2B ikili iş görüşmeleri sonuç odaklı bir eşleştirme programı olup üyelerimizin tanıtım ve pazarlama maliyetlerini minimuma indirirken maksimum kazanç sağlamak amacıyla organize edilmektedir.

Söz konusu organizasyona katılım bedeli 2.750 Dolar olup taslak program aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. Katılmayı arzu eden üyelerimiz aşağıda bulunan başvuru formunu doldurup Konya Ticaret Odası Dış Ticaret Servisine tercihen mail ya da faks (b.dikbas@kto.org.tr , 3530546) yoluyla göndermeleri gerekmektedir.

Görüşme programı kontenjanla sınırlı olup görüşmelere katılım için başvuru önceliği esas alınacaktır.

Ayrıntılı Bilgi için: 221 52 37

Başvuru formu için tıklayınız.
EK C3 Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Firma Talep Yazısı için tıklayınız.
Taslak Program için tıklayınız.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BMC GÜÇ GRUBU TEDARİKÇİ ÇALIŞTAYI

20 Aralık 2017 / 08:30-12:30 / Konya Sanayi Odası

Sayın Üyemiz;

Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası ve BMC işbirliği ile 20 Aralık 2017 tarihinde Konya Sanayi Odası’nda “BMC Güç Grubu Çalıştayı” düzenlenecektir.

Ülkemizde otomotiv sanayi ve yerli güç grubunun geliştirilmesi amacıyla düzenlenecek ve BMC Güç Grubu Genel Müdürü Sn. Osman Dur’ un katılımıyla gerçekleştirilecek olan programda, BMC ‘nin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verilecektir. BMC Güç Grubu tedarikçi yöneticileri ile de görüşme yapılabilecek olan programa katılımlarınızı bekleriz.

Tedarikçi çalıştayına katılacak firmalarımızın aşağıdaki formu doldurup tarafımıza iletmesi önemle rica olunur.

EK: Başvuru Formu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EKONOMİ BAKANLIĞI 
Destek ve Teşvikler Kitapçığı 

25 Temmuz 2017 tarihinde Ekonomi Bakanlığı - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Müşterek Konsey Toplantısı gerçekleştirilmiş ve bu toplantıda Ekonomi Bakanlığı’nın hizmetleri, destek ve teşvikleri özel sektör temsilcilerine birinci ağızdan aktarılmış; aynı zamanda kendilerinin beklentileri ve sorunları doğrudan dinlenmiştir. Özel sektörün, devletimizin sağladığı imkânlar hakkında üst düzey farkındalığa sahip olması ve bunlardan azami ölçüde faydalanması ekonomimizin ilk 10 ekonomi arasında yer alabilmesi açısından son derece önemlidir.

TOBB ile gerçekleştirilen Müşterek Konsey Toplantısında katılımcılarla paylaşılan destek ve teşvikler iş dünyamızın aydınlatılması amacıyla bu kitapçıkta bir arada sunulmuştur.

Ekonomi Bakanlığı Destek ve Teşvikleri Kitapçığı için lütfen tıklayınız
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YORUM YAZ
Ad Soyad :
Yorum Başlığı :
Yorum :
Büsan Sanayi
İletişim

Fevzi Çakmak Mah. Büsan Özel Organize Sanayi Sit. Kosgeb Cad. 10641. Sokak (1. Sokak) No:36 Karatay/Konya

Büsan Yönetim Telefon Numarası:

FAX:+90 332 345 01 35
TEL:+90 332 345 01 34
E-POSTA:info@busanorganizesanayi.com

İletişim Formu (Formu doldurun sizi arayalım)
Ad Soyad:
Telefon:
E-Posta:
Büsan Sanayi Logo
BÜSAN ORGANİZE SANAYİ © ALL RIGHT RESERVED 2014 Tüm hakları saklıdır.İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Bu site XHTML ve CSS kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Site en iyi 1024x768 ve üzeri çözünürlüklerde görüntülenmektedir.
Sektörün en iyi proje tasarım firması SHM Grup Medya Reklam Tanıtım Ltd. Şti. tarafından projelendirilmiştir
Yönetim site içeriğinde adı geçen firmaların ve yayınladıkları telefon numaraları adresleri gibi bilgileri doğruluk testinden geçirmek zorunda değildir.
Tüm firma tanıtımları ürünler ve ilanlar ile bunlara ait videoları ve resimleri üye şirketler tarafından kayıt edilmiş olup Büsan yönetimi editörleri tarafından onaylandıktan sonra
sitede yayınlanmaktadır. Çalışma prensiplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı ziyaret ediniz.