Büsan

2022-06-27
Dolar: 0
Euro: 0
reklamalani1
Reklam Rezervasyon

HABERLER

DUYURULAR

Sanal Tur
nenerede
Son Güncelleme:
Alış(TL)
Satış(TL)
Reklam Rezervasyon reklamalan3
Haberler >> BÜSANda Öğretmenler Günü Kutlandı

BÜSANda Öğretmenler Günü Kutlandı


24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle Büsan Sanayi Yönetimi, Büsan Mesleki Eğitim Merkezi öğretmenleriyle bir araya geldi. Büsan Özel Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Azman ve başkan yardımcıları ilk olarak okulu ziyaret etti. Toplantı salonunda öğretmenlerle biraraya gelen yönetim kurulu öğretmenler gününü kutladı. Sanayi hakkında bilgi veren, okulumuzun sanayideki öneminden bahseden İbrahim Azman öğretmenlerin sorunlarını dinledi. Ardından öğretmenlerle kutlama yemeğine geçildi.
 
Büsan Sanayi Başkanı İbrahim Azman; “okulumuzun sizlerle birlikte en iyi yerlere gelmesi için çalışacağız. Öncelikle öğretmenlerimizin öğrencilere sanayiyi, ustalığı sevdirmesi, sanayicilerin de çocuklarımızı benimsemesi ve sahiplenmesi gerekiyor. Okulumuz Konya’daki en önemli okullardan birisi, geleceğin sanatkarlarının, sanayicilerinin yetişmesinde büyük katkısı olacak. Gelişen dünya şartlarında ekonominin sağlam ve istikrarlı ilerleyebilmesi için sanayinin rolü çok büyük. 50 yıl, 100 yıl sonrasını bugünden inşa etmek zorundayız. İthal beyin göçü istemiyoruz. Bugün sizlerin yetiştirdiği evlatlarımız yarının ustaları olacaklar. Ülke ekonomisini ayakta tutacak, dışa bağımlı olmayan, halkın refah içinde yaşayacağı toplumun temellerini onlar oluşturacaklar. Sanayideki çocuklarımızı yetiştirmezsek büyüyemeyiz. Yıllardır kendi otomobilimizi nasıl yapacağız diye tartıştık. Sonunda bir adım atıldı. Aslında yıllardır üretebilecek altyapıya sahip olmamıza rağmen, bunları birleştirecek gücü bulamadık. Sizin yetiştireceğiniz sanayiciler yarının en büyük zincirlerini oluşturacak. Burada en büyük görev öğretmenlerimize düşüyor. Çok çalışmamız lazım, sizlerin çocuklara meslekleri sevdirmesi, idealist bireyler yetiştirmesi lazım. Otomasyon çok önemli, yenilikler çok önemli, öğretmenlerimizin bunları takip etmesi, kendini yetiştirmesi ileriyi görmesi gerekiyor. Her meslekten birey lazım, mühendis lazım ve en önemlisi ustalar lazım. Öğretmenler toplumların geleceğini inşa ederler, geleceğimiz sizlerin elinde. Bizler üretimin, ekonominin nabzını tutan sanayicileriz, siz öğretmenlerimiz geleceğin ustalarının yetiştiren öğretmenlerimizsiniz, bilgilerimizi ve tecrübelerimizi birleştirmeye çalışıyoruz. Her üniversite rektörü seçilirken sanayi-üniversite işbirliği diyor ancak sanayinin kapısından geçmiyor. Birlikte iki teker değil, üçlü sac ayağı değil daha emin tecrübeli güçlü 4 teker üzerinde daha hızlı ilerlemek lazım. Milli Eğitim, Üniversite, Belediye ve sanayiciler ustalar birlik içinde çalışabilmeli, bu sinerjiyi yakalamamız lazım. Siz öğretmenlerimizin bu kutsal görevinizi yerine getirirken bizler de her konuda sizlere destek olmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz, değerinizi kıymetinizi çok iyi biliyoruz. Sadece öğretmenler gününde kutlamak değil, her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi istiyoruz.” dedi.
 
Okul Müdürü Vahit Gedik; “çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirip ülkesine milletine yararlı bireyler olmaları için elimizden geleni yapıyoruz. Büsan Sanayimizden destek görüyoruz. Her konuda yanımızda olmaya gayret ediyorsunuz, çok teşekkür ederiz” dedi. 
 
 

Video-1 https://youtu.be/t6ySOVqgudQ
Video-2 https://youtu.be/2grG0xyuORs

 

YORUM YAZ
Ad Soyad :
Yorum Başlığı :
Yorum :
Büsan Sanayi
İletişim

Fevzi Çakmak Mah. Büsan Özel Organize Sanayi Sit. Kosgeb Cad. 10641. Sokak (1. Sokak) No:36 Karatay/Konya

Büsan Yönetim Telefon Numarası:

FAX:+90 332 345 01 35
TEL:+90 332 345 01 34
E-POSTA:info@busanorganizesanayi.com

İletişim Formu (Formu doldurun sizi arayalım)
Ad Soyad:
Telefon:
E-Posta:
Büsan Sanayi Logo
BÜSAN ORGANİZE SANAYİ © ALL RIGHT RESERVED 2014 Tüm hakları saklıdır.İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Bu site XHTML ve CSS kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Site en iyi 1024x768 ve üzeri çözünürlüklerde görüntülenmektedir.
Sektörün en iyi proje tasarım firması SHM Grup Medya Reklam Tanıtım Ltd. Şti. tarafından projelendirilmiştir
Yönetim site içeriğinde adı geçen firmaların ve yayınladıkları telefon numaraları adresleri gibi bilgileri doğruluk testinden geçirmek zorunda değildir.
Tüm firma tanıtımları ürünler ve ilanlar ile bunlara ait videoları ve resimleri üye şirketler tarafından kayıt edilmiş olup Büsan yönetimi editörleri tarafından onaylandıktan sonra
sitede yayınlanmaktadır. Çalışma prensiplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı ziyaret ediniz.