Büsan

2019-01-20
Dolar: 5.3243
Euro: 6.0497
reklamalani1
Reklam Rezervasyon

HABERLER

DUYURULAR

Sanal Tur
nenerede
Son Güncelleme:
Alış(TL)
Satış(TL)
Reklam Rezervasyon reklamalan3
Haberler >> Faydalanamadığınız SGK Prim Teşviklerini geri almak için geç kalmayın

Faydalanamadığınız SGK Prim Teşviklerini geri almak için geç kalmayın


SGK GERİYE DÖNÜK PRİM TEŞVİK ALIMI

2011 – 2015 yılları arasında sigortalı işçi çalıştıran ve hak ettiği halde SGK teşviklerinden yararlanmayan işverenleri ilgilendiren, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanuna ‘na Ek17. maddeyi de içeren torba yasa 24 Mart Cumartesi günü meclisten geçti. Yasa yürürlüğe girmesiyle binlerce işvereni ilgilendiren 30 günlük başvuru dönemi başlayacak.

İlgili kanun gereği; kadın, genç ve uzman istihdamını arttırmak için geçmişte uyguladığı teşvikleri hak ettiği halde faydalanmamış olan işverenlerin 30 gün içinde Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuru yapmaları gerekiyor.

Buna göre; söz konusu tarihler arasında, 18 – 29 yaş arası sigortalı çalışan işe alan bir işveren, 345.- TL. sigorta primi ödediyse, teşvikten geriye dönük faydalanarak bu primin 155.- TL.’sini geri talep edebiliyor.

Halihazırda bu konuda açık davası olan iş yerleri, ek bir başvuru şartı aranmaksızın, hak ettiği halde faydalanmayan iş yerleri, sektör ayrımı gözetmeksizin APHB dosyası ile başvurarak önümüzdeki 3 yıl içinde 6 aylık taksitler halinde geri ödeme alabilecekler.

Kaynak: https://www.hibedestek.com.tr/faydalanamadiginiz-sgk-prim-tesviklerini-geri-almak-icin-gec-kalmayin/

YORUM YAZ
Ad Soyad :
Yorum Başlığı :
Yorum :
Büsan Sanayi
İletişim

Fevzi Çakmak Mah. Büsan Özel Organize Sanayi Sit. Kosgeb Cad. 10641. Sokak (1. Sokak) No:36 Karatay/Konya

Büsan Yönetim Telefon Numarası:

FAX:+90 332 345 01 35
TEL:+90 332 345 01 34
E-POSTA:info@busanorganizesanayi.com

İletişim Formu (Formu doldurun sizi arayalım)
Ad Soyad:
Telefon:
E-Posta:
Büsan Sanayi Logo
BÜSAN ORGANİZE SANAYİ © ALL RIGHT RESERVED 2014 Tüm hakları saklıdır.İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Bu site XHTML ve CSS kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Site en iyi 1024x768 ve üzeri çözünürlüklerde görüntülenmektedir.
Sektörün en iyi proje tasarım firması SHM Grup Medya Reklam Tanıtım Ltd. Şti. tarafından projelendirilmiştir
Yönetim site içeriğinde adı geçen firmaların ve yayınladıkları telefon numaraları adresleri gibi bilgileri doğruluk testinden geçirmek zorunda değildir.
Tüm firma tanıtımları ürünler ve ilanlar ile bunlara ait videoları ve resimleri üye şirketler tarafından kayıt edilmiş olup Büsan yönetimi editörleri tarafından onaylandıktan sonra
sitede yayınlanmaktadır. Çalışma prensiplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı ziyaret ediniz.