Büsan

2022-08-08
Dolar: 0
Euro: 0
reklamalani1
Reklam Rezervasyon

HABERLER

DUYURULAR

Sanal Tur
nenerede
Son Güncelleme:
Alış(TL)
Satış(TL)
Reklam Rezervasyon reklamalan3
Haberler >> GENEL KURUL TUTANAĞI 08.07.2017

GENEL KURUL TUTANAĞI 08.07.2017


BÜSAN SANAYİ SİTESİ YÖNETİCİLİĞİ HAZİRAN 2015-2017 OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞI
 
08.07.2017 Tarihinde Yönetim Binasında Saat 14:30 de Olağan Genel Kurul İçin toplanıldı.   

Gündemin 1 ve 2.maddeleri gereği açılış ve yoklama yapılmış ve 158 asıl, 33 adet vekalet ile toplam 191 kişilik malik tespit edilmiş ve gündemin 3.maddesi olan Divan teşekkülüne geçilmiştir. Divan başkanlığına Mithat Koçak, katip üyeliklere Uğur Devecioğlu ve Mehmet Şahin teklif edildi ve divana tutanakların imzalanması için yetki verilmesi hususlarında oylama yapıldı ve oybirliği ile divana yetki verildi.

Divan Başkanı gündemi okudu. Gündemin 4.maddesi olan yönetim kurulu faaliyet raporunun okunmasına geçildi ve okundu. Divan Başkanı söz almak isteyen arkadaşlar var mı diye sordu. Ali Karapınar'a söz vermesi üzerine bu rapor ve hesap özetinin gelen üyelere dağıtılmasını istedi ve Divan Başkanı tarafından kabul edildi. İbrahim Azman söz istedi, söz verilmesi üzerine şöyle devam etti: Organize Sanayi olma hususunda yeni gelişmeler olduğunu bunun üzerine iki defa Ankara’ya gidilip görüşüldüğünü, bitişik nizam ile ilgili yeni kanun teklifi verilmesi hususunda söz verildiğini belirtti. OSB’nin avantajlarından bahsedildi. Divan Başkanı teşekkür etti ve Yönetim Kurulu faaliyet raporunu oylamaya sundu ve oybirliği ile kabul ve ibra edildi.       

Gündemin beşinci maddesi olan gelir ve gider hesaplarının okunmasına geçildi ve okundu. Divan Başkanı gelir ve gider hesaplarının oylamasına geçti ve oybirliği ile kabul ve ibra edildi.

Gündemin diğer maddesi olan denetim kurulu raporunun okunmasına geçildi, okundu ve oy birliği ile kabul ve ibra edildi.

Gündemin 7. maddesine geçildi ve tüzel kişiliği olması ve diğer avantajları sebebiyle site işletme kooperatifine geçilmesinden dolayı site yönetiminin pasif duruma geçirilmesi ve önceki yönetim ve denetim kurullarının 2 yıl süreyle aynen devam etmesine oybirliği ile karar verildi.
 
Gündemin 8.maddesine geçildi ve yeni dönem aidatları için İbrahim Azman tarafından m² olarak 2,5 TL teklif verildi. Bankada paramız olmasına rağmen niçin artış yapılıyor sorusuna İbrahim Azman tarafından: "üyelerimizce peşin olarak ödenmediğinden ve vadeli olarak ödenmesinden dolayı 4 aylık giderlerimiz hazır değer olarak tutuluyor. Ayrıca önceki dönemlerden gelen dava, tazminat ve ceza giderlerinden dolayı aidatların artmasının zaruri olduğu, zaten önceki genel kurulda aidat artış taleplerinin olduğu ancak gelecek dönem artırırız denildiği" şeklinde cevap verildi. Ali Karapınar söz aldı ve sosyal tesislere ait 22 adet işyerinin zemin yüzölçümlerinin tekrar yapılması için yönetime yetki verilmesini istedi. Divan Başkanı hem bu hususu hem de yeni dönem aidatlarının m2 birim fiyatı 2,5 TL olması, gelir ve giderlerin toplanması ve harcanmasının mevcut ve yeni üye olacaklar tarafından Büsan Özel Organizeli Toplu İşyeri Site İşletme Kooperatifi nam ve hesabına yapılmasını, toplanacak aidatların dönem başı olan 01.07.2017 tarihinden itibaren 30.09.2017 tarihine kadar 3 ay süre zarfında ödeneceği ve mülk sahibi kendisi oturuyorsa aidatın kendisince ödeneceği, kiracı oturuyorsa kiracıdan alınacağı, kiracıdan alınamadığı veya mülkün boş kaldığı sürelerde mülk sahibinden alınacağı hususları oybirliği ile kabul edildi. Divan Başkanı tarafından metrelere göre hesap yapılması ve tutanağa geçirilmesi kaydedildi. Buna göre:
 
Showroom işyerleri     : 4.375 TL           500 m² işyerleri  : 1.250 TL
1500 m² işyerleri          : 3.750 TL           150 m² işyerleri  :    375 TL
1000 m² işyerleri          : 2.500 TL           100 m² işyerleri  :    250 TL
600 m² işyerleri            : 1.500 TL          
 
         Gündemin 9.maddesi fesih söz konusu olmadığından dolayı ve 8.maddesinde görüşüldüğünden dolayı bir sonraki gündeme geçildi.
         Gündemin son maddesine geçildi ve Divan Başkanı tarafından dilek ve temenniler için söz almak isteyen olup olmadığı soruldu. Söz almak isteyen olmayınca hayırlı olsun dilekleri ile oturuma son verildi.
 
 
 
Divan Başkanı                              Katip Üye                                      Katip Üye    
Mithat Koçak                         Uğur Devecioğlu                              Mehmet ŞahinBANKA BİLGİLERİ:
Hesap İsmi : BÜSAN SANAYİ SİTESİ YÖNETİCİLİĞİ
Banka : TÜRKİYE İŞ BANKASI BÜSAN ŞUBESİ
Hesap No : 4505-4953
IBAN : TR 80 0006 4000 0014 5050 0049 53
 
 
YORUM YAZ
Ad Soyad :
Yorum Başlığı :
Yorum :
Büsan Sanayi
İletişim

Fevzi Çakmak Mah. Büsan Özel Organize Sanayi Sit. Kosgeb Cad. 10641. Sokak (1. Sokak) No:36 Karatay/Konya

Büsan Yönetim Telefon Numarası:

FAX:+90 332 345 01 35
TEL:+90 332 345 01 34
E-POSTA:info@busanorganizesanayi.com

İletişim Formu (Formu doldurun sizi arayalım)
Ad Soyad:
Telefon:
E-Posta:
Büsan Sanayi Logo
BÜSAN ORGANİZE SANAYİ © ALL RIGHT RESERVED 2014 Tüm hakları saklıdır.İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Bu site XHTML ve CSS kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Site en iyi 1024x768 ve üzeri çözünürlüklerde görüntülenmektedir.
Sektörün en iyi proje tasarım firması SHM Grup Medya Reklam Tanıtım Ltd. Şti. tarafından projelendirilmiştir
Yönetim site içeriğinde adı geçen firmaların ve yayınladıkları telefon numaraları adresleri gibi bilgileri doğruluk testinden geçirmek zorunda değildir.
Tüm firma tanıtımları ürünler ve ilanlar ile bunlara ait videoları ve resimleri üye şirketler tarafından kayıt edilmiş olup Büsan yönetimi editörleri tarafından onaylandıktan sonra
sitede yayınlanmaktadır. Çalışma prensiplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı ziyaret ediniz.