Büsan

2022-06-27
Dolar: 0
Euro: 0
reklamalani1
Reklam Rezervasyon

HABERLER

DUYURULAR

Sanal Tur
nenerede
Son Güncelleme:
Alış(TL)
Satış(TL)
Reklam Rezervasyon reklamalan3
Haberler >> Karatay Belediye Başkanlığından Duyuru

Karatay Belediye Başkanlığından Duyuru


FİRMALARIMIZA ÖNEMLE DUYURULUR
 
T.C. Karatay Belediye Başkanlığı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü
16.03.2017
Sayı: 27850805-622.01/AMB-78
Konu: Ambalaj Atıkları Hk.
 
24.08.2011 tarih ve 28035 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği gereği ambalaj atıklarını toplama, taşıma ve ekonomiye yeniden kazandırabilmek için yıllık sözleşme imzalanmıştır. Yapılan bu sözleşme gereğince, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından lisans verilmiş ilgili firma, ambalaj atıklarını Belediyemiz yönetim planı çerçevesinde, düzenli ve sistematik bir şekilde çevre ve insan sağlığını gözeterek toplamaktadır.
 
Yönetmeliğin 5.maddesinin (d) bendindeki “Ambalaj atığı üreticileri, ambalaj atıklarını, bağlı bulundukları belediyenin ambalaj atıkları yönetim planına uygun olarak, diğer atıklardan ayrı biriktirmek ve belediyenin toplama sistemine bedelsiz vermekle yükümlüdür. Ancak, organize sanayi bölgeleri yönetimleri organize sanayi bölgeleri bünyesinde yer alan sanayi işletmeleri  ve diğer sanayi işletmeleri, satış noktaları ve alışveriş merkezleri, belediyenin yönetim sistemi dışında kalan sivil hava ulaşımına açık hava alanları ile bu hava alanları bünyesinde yer alan tüm tesisler, belediye mücavir olan sınırları dışında kalan ambalaj atığı üreticileri 23.maddede belirtilen şartları sağlamaları durumunda, oluşan ambalaj atıklarını çevre lisanslı/geçici faaliyet belgeli toplama ayırma tesisine veya belediyenin toplama sistemine bedelsiz şartı aranmaksızın verebilirler” hükmüne göre ambalaj atıklarınızı Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü geri dönüşüm ekiplerine bedelsiz olarak vermeniz gerekmekte, ayrıca aynı maddenin (l) bendindeki “Ambalaj atıklarının geçici faaliyet belgeli ve/veya çevre lisanslı işletmelere verilmesi esastır. Ambalaj atıklarının bunların dışındaki kişi ve/veya kuruluşlar tarafından toplanması yasaktır” hükmüne göre de geçici faaliyet belgeli ve/veya çevre lisanslı firmalar dışındaki toplayıcı, hurdacı gibi lisanssız oluşumlara ambalaj atıklarının verilmesi, satılması kesinlikle yasaktır.
Aksi durumlarda, 2872 sayılı Çevre Kanununun 20.maddesi (r) bendinde “Bu Kanunda ve yönetmeliklerde öngörülen usul ve esaslara, yasaklara veya sınırlamalara aykırı olarak atık toplayan, taşıyan geçici ara depolama yapan, geri kazanan, geri dönüşüm sağlayan, tekrar kullanan veya bertaraf edenlere 50.975,00 TL ithal edenlere 127.449,00 TL idari para cezası verilir” hükmü gereğince idari yaptırımlar uygulanır.
Sanayi sitenizde bulunan işletmelere gerekli duyuruların yapılması atıkları toplama noktasında azami özen gösterilmesi konu ile ilgili istek / şikayetlerinizi 350 13 13/2162 nolu numaradan bildirmeniz hususunu bilgilerinize rica ederim.
 
Hasan Hüseyin ESFENDİYAR
Belediye Bşk A. Belediye Başkan Yrd.


http://www.busanorganizesanayi.com/haberler/karatay-belediye-baskanligindan-duyuru.html
YORUM YAZ
Ad Soyad :
Yorum Başlığı :
Yorum :
Büsan Sanayi
İletişim

Fevzi Çakmak Mah. Büsan Özel Organize Sanayi Sit. Kosgeb Cad. 10641. Sokak (1. Sokak) No:36 Karatay/Konya

Büsan Yönetim Telefon Numarası:

FAX:+90 332 345 01 35
TEL:+90 332 345 01 34
E-POSTA:info@busanorganizesanayi.com

İletişim Formu (Formu doldurun sizi arayalım)
Ad Soyad:
Telefon:
E-Posta:
Büsan Sanayi Logo
BÜSAN ORGANİZE SANAYİ © ALL RIGHT RESERVED 2014 Tüm hakları saklıdır.İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Bu site XHTML ve CSS kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Site en iyi 1024x768 ve üzeri çözünürlüklerde görüntülenmektedir.
Sektörün en iyi proje tasarım firması SHM Grup Medya Reklam Tanıtım Ltd. Şti. tarafından projelendirilmiştir
Yönetim site içeriğinde adı geçen firmaların ve yayınladıkları telefon numaraları adresleri gibi bilgileri doğruluk testinden geçirmek zorunda değildir.
Tüm firma tanıtımları ürünler ve ilanlar ile bunlara ait videoları ve resimleri üye şirketler tarafından kayıt edilmiş olup Büsan yönetimi editörleri tarafından onaylandıktan sonra
sitede yayınlanmaktadır. Çalışma prensiplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı ziyaret ediniz.