Büsan

2019-03-24
Dolar: 5.7651
Euro: 6.5229
reklamalani1
Reklam Rezervasyon

HABERLER

DUYURULAR

Sanal Tur
nenerede
Son Güncelleme:
Alış(TL)
Satış(TL)
Reklam Rezervasyon reklamalan3
Haberler >> Kosgeb Destekleri Aracısız ve Ücretsiz Verilmektedir

Kosgeb Destekleri Aracısız ve Ücretsiz Verilmektedir


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteklerinden yararlanmak isteyenlerin başvuru ve işlemler için aracılara ihtiyacı olmadığını vurgulayarak, "Vatandaşlarımız, destekler için kendilerine yardımcı olacağını söyleyen, KOSGEB'in adını kullanan ve bunun için ücret talep eden dolandırıcılara inanmasın" dedi. 
Bakan Işık, özellikle son zamanlarda KOSGEB'in adı kullanılarak, vatandaşlardan çeşitli yollarla ücret talep edildiğine yönelik kendilerine ihbarlar geldiğini söyledi. 
KOSGEB destek ve eğitimlerinin ücretsiz olduğuna dikkati çeken Işık, Başkanlığın desteklerinden yararlanmak isteyenlerin başvuru ve işlemler için aracılara ihtiyacı olmadığını ifade etti. 
Girişimcilerin umutlarını fırsata çevirmek isteyen dolandırıcıların, kişilere gerek cep telefonlarından arayarak gerekse de SMS yoluyla ulaştığını aktaran Işık, şunları kaydetti: 
"Bu dolandırıcılar, KOSGEB desteklerinden faydalanabilmeleri için ücret talep ederek, aracı olacaklarını olacaklarını ve bir tür iş takibi ve danışmanlık yaptıklarını söyleyerek, ya da 'KOSGEBDerneği' gibi isimler kullanarak kamu imajı veriyorlar. Hibe ve faizsiz desteklerden faydalanmak isteyen KOBİ ve yeni girişimciler, bu fırsatçıların talep ettikleri ücretleri kayıt dışı yollarla kendilerine verebiliyorlar. Buradan bir kez daha uyarıyorum. Vatandaşlarımız, destekler için kendilerine yardımcı olacağını söyleyen, KOSGEB'in adını kullanan ve bunun için ücret talep eden dolandırıcılara inanmasın." 
 "İl müdürlükleri ile irtibata geçmek yeterli"
KOSGEB'in bu tür istismarların önüne geçebilmek için sürekli bilgilendirme çalışmaları yürüttüğünü ve internet sitesinden duyurular yaptığını belirten Işık, bunun için kamu spotlarının da hazırlandığını bildirdi. 
 
Bakan Işık, girişimcilerin KOSGEB desteklerinden aracısız ve ücretsiz faydalanabileceklerinin altını çizerek, "Desteklerden faydalanmak isteyenlerin, illerinde bulunan KOSGEB müdürlükleri ile irtibata geçmeleri yeterli. Vatandaşlarımız, kendilerini bu yolla dolandırmak isteyenler hakkında da mutlaka savcılıklara suç duyurusunda bulunmalı" diye konuştu.
YORUM YAZ
Ad Soyad :
Yorum Başlığı :
Yorum :
Büsan Sanayi
İletişim

Fevzi Çakmak Mah. Büsan Özel Organize Sanayi Sit. Kosgeb Cad. 10641. Sokak (1. Sokak) No:36 Karatay/Konya

Büsan Yönetim Telefon Numarası:

FAX:+90 332 345 01 35
TEL:+90 332 345 01 34
E-POSTA:info@busanorganizesanayi.com

İletişim Formu (Formu doldurun sizi arayalım)
Ad Soyad:
Telefon:
E-Posta:
Büsan Sanayi Logo
BÜSAN ORGANİZE SANAYİ © ALL RIGHT RESERVED 2014 Tüm hakları saklıdır.İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Bu site XHTML ve CSS kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Site en iyi 1024x768 ve üzeri çözünürlüklerde görüntülenmektedir.
Sektörün en iyi proje tasarım firması SHM Grup Medya Reklam Tanıtım Ltd. Şti. tarafından projelendirilmiştir
Yönetim site içeriğinde adı geçen firmaların ve yayınladıkları telefon numaraları adresleri gibi bilgileri doğruluk testinden geçirmek zorunda değildir.
Tüm firma tanıtımları ürünler ve ilanlar ile bunlara ait videoları ve resimleri üye şirketler tarafından kayıt edilmiş olup Büsan yönetimi editörleri tarafından onaylandıktan sonra
sitede yayınlanmaktadır. Çalışma prensiplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı ziyaret ediniz.