Büsan

2019-01-21
Dolar: 5.3383Kur Artı
Euro: 6.072Kur Artı
reklamalani1
Reklam Rezervasyon

HABERLER

DUYURULAR

Sanal Tur
nenerede
Son Güncelleme:
Alış(TL)
Satış(TL)
Reklam Rezervasyon reklamalan3
Haberler >> Tasarım Vadisi Geliyor

Tasarım Vadisi Geliyor


100 BİN METREKARE, 500 OFİS

Sanayicilerin ve KOBİ’lerin tasarımla ilgili her türlü bilgi, veri, araştırma ve danışmanlık ihtiyaçlarını karşılayacak yapı ve merkezlerin yer alacağı “Tasarım Vadisi”nde, ayrıntılar netleşmeye başladı. İstanbul’da 100 bin metrekarelik alana kurulacak Tasarım Vadisi'nde, başta endüstriyel tasarımcılar olmak üzere, grafik ve modayla birlikte yaklaşık 500 tasarım ofisi yer alacak. Sanayinin tüm alanlarına “çarpan etkisi” bulunan tasarım ile ilgili hizmetler, burada sanayicinin ihtiyacına göre şekillendirilecek. Tasarım ofislerine; gelir ve kurumlar vergisi istisnası, sigorta primi işveren hissesi desteği gibi çeşitli muafiyetler sağlanacak.

TGB OLARAK HAYATA GEÇECEK

Teknoloji geliştirme bölgesi (TGB) olarak tasarlanacak Tasarım Vadisinin kurucu heyetinde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türk Patent ve Marka Kurumu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi bulunacak. Vadide, tasarımcıların ve sanayicilerin etkileşim içinde faaliyet göstereceği; tasarım ofisleri, iş geliştirme ve kuluçka merkezi, ortak çalışma alanı, prototip test merkezi, ulusal tasarım araştırma merkezi, tasarım ve malzeme kütüphanesi ve sergi alanı yer alacak. Tasarım Vadisi sanayicilere, makine, elektronik, inşaat, gıda, tekstil ve moda gibi birçok alanda tasarım hizmeti sunacak.

PROTOTİP ÜRETİLECEK

Burada tasarımcılar şirketleşme öncesinde, iş geliştirme ve kuluçka merkezi aracılığıyla, yeterli iş kapasitesine ulaşıncaya kadar büyüme imkanı elde edecek. Vadinin en önemli merkezlerinden olan prototip test merkezinde, sanayicinin ihtiyaç duyduğu ürünler tasarlanacak, prototipler üretilecek ve test edilecek. Ulusal tasarım araştırma merkezinde tasarımla ilgili teknolojik gelişmeler takip edilecek, ulusal ve uluslararası araştırmalar yapılacak ve raporlar hazırlanacak. Malzeme kütüphanesinde ise polimer, cam, seramik, metal gibi malzeme koleksiyonlarından yararlanılarak, bu malzemeler hakkında bilgi edinilebilecek.

Kaynak: http://www.sanayigazetesi.com.tr/ar-ge/tasarim-vadisi-geliyor-h16523.html

YORUM YAZ
Ad Soyad :
Yorum Başlığı :
Yorum :
Büsan Sanayi
İletişim

Fevzi Çakmak Mah. Büsan Özel Organize Sanayi Sit. Kosgeb Cad. 10641. Sokak (1. Sokak) No:36 Karatay/Konya

Büsan Yönetim Telefon Numarası:

FAX:+90 332 345 01 35
TEL:+90 332 345 01 34
E-POSTA:info@busanorganizesanayi.com

İletişim Formu (Formu doldurun sizi arayalım)
Ad Soyad:
Telefon:
E-Posta:
Büsan Sanayi Logo
BÜSAN ORGANİZE SANAYİ © ALL RIGHT RESERVED 2014 Tüm hakları saklıdır.İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Bu site XHTML ve CSS kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Site en iyi 1024x768 ve üzeri çözünürlüklerde görüntülenmektedir.
Sektörün en iyi proje tasarım firması SHM Grup Medya Reklam Tanıtım Ltd. Şti. tarafından projelendirilmiştir
Yönetim site içeriğinde adı geçen firmaların ve yayınladıkları telefon numaraları adresleri gibi bilgileri doğruluk testinden geçirmek zorunda değildir.
Tüm firma tanıtımları ürünler ve ilanlar ile bunlara ait videoları ve resimleri üye şirketler tarafından kayıt edilmiş olup Büsan yönetimi editörleri tarafından onaylandıktan sonra
sitede yayınlanmaktadır. Çalışma prensiplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı ziyaret ediniz.