Büsan

2019-01-21
Dolar: 5.3393Kur Artı
Euro: 6.073Kur Artı
reklamalani1
Reklam Rezervasyon

HABERLER

DUYURULAR

Sanal Tur
nenerede
Son Güncelleme:
Alış(TL)
Satış(TL)
Reklam Rezervasyon reklamalan3
Haberler >> Türkiye'nin ihracat devleri arasında yer alan Konya Firmaları

Türkiye'nin ihracat devleri arasında yer alan Konya Firmaları


Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçı firmasını açıkladı. İşte Türkiye’nin toplam ihracatının yüzde 58.7’sini gerçekleştiren ihracat devleri arasındaki Konyalı firmalar; Eti Alüminyum, S.S.P. Otomotiv (Aydınlar), Konya Şeker, Atiker.

2014 yılında Türkiye’nin en fazla ihracat yapan 1000 firması, Konya’da düzenlenen bir basın toplantısında TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından açıklandı. Toplantıya Konya Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Veli Tekelioğlu, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik ile Sanayi Odası ve Ticaret Odasının meclis başkanları da katıldı.

Programda konuşan TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye’nin 157,6 milyar dolarlık toplam ihracatının yüzde 49,4’ünü ilk 500 ihracatçı firmanın gerçekleştirdiğini söyledi. İlk bin firmanın toplam ihracatın yüzde 58,7’sini gerçekleştirdiğini kaydeden Büyükekşi, ilk bin firmanın bölgelere göre dağılımı hakkında bilgi vererek, “Marmara Bölgesi’nde 591, Ege Bölgesi’nde 137, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde 88, İç Anadolu Bölgesi’nde 82, Akdeniz Bölgesi’nde 63, Karadeniz Bölgesi’nde 28 ve Doğu Anadolu Bölgesi’nde de 11 firmamız ilk bin ihracatçı listesinde yer aldı” dedi.

Konya’dan daha fazla ihracat yapan firma olmalı

İhracatçı ilk bin firma arasında yer alan firmalardan 4 tanesinin Konya firması olduğunu aktaran Büyükekşi, Eti Alüminyum’un 230’uncu sırada, S.S.P. Otomotiv Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş.’nin 256’ıncı sırada, Konya Şeker’in 510’uncu sırada, Konya Atiker Makine’nin de 878’inci sırada yer aldığını ifade etti.

Konya’da ihracata dikkat çekmek istediklerini dile getiren Büyükekşi, ihracat yapan ilk bin firma arasında daha fazla Konya firması görmek istediklerini vurgulayarak, ileri teknoloji ve katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi gerektiğini aktardı. Konya’nın potansiyelinden bahseden Büyükekşi, şunları söyledi: “Konya’da ihracata dikkat çekmek istedik. Burada makine ile un ve unlu mamulleri ürünleri noktasına önemli bir potansiyel bulunuyor. İhracatın Konya’da daha fazla artması gerekiyor.”

 

YORUM YAZ
Ad Soyad :
Yorum Başlığı :
Yorum :
Büsan Sanayi
İletişim

Fevzi Çakmak Mah. Büsan Özel Organize Sanayi Sit. Kosgeb Cad. 10641. Sokak (1. Sokak) No:36 Karatay/Konya

Büsan Yönetim Telefon Numarası:

FAX:+90 332 345 01 35
TEL:+90 332 345 01 34
E-POSTA:info@busanorganizesanayi.com

İletişim Formu (Formu doldurun sizi arayalım)
Ad Soyad:
Telefon:
E-Posta:
Büsan Sanayi Logo
BÜSAN ORGANİZE SANAYİ © ALL RIGHT RESERVED 2014 Tüm hakları saklıdır.İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Bu site XHTML ve CSS kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Site en iyi 1024x768 ve üzeri çözünürlüklerde görüntülenmektedir.
Sektörün en iyi proje tasarım firması SHM Grup Medya Reklam Tanıtım Ltd. Şti. tarafından projelendirilmiştir
Yönetim site içeriğinde adı geçen firmaların ve yayınladıkları telefon numaraları adresleri gibi bilgileri doğruluk testinden geçirmek zorunda değildir.
Tüm firma tanıtımları ürünler ve ilanlar ile bunlara ait videoları ve resimleri üye şirketler tarafından kayıt edilmiş olup Büsan yönetimi editörleri tarafından onaylandıktan sonra
sitede yayınlanmaktadır. Çalışma prensiplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı ziyaret ediniz.