Büsan

2019-01-21
Dolar: 5.3383Kur Artı
Euro: 6.0752Kur Artı
reklamalani1
Reklam Rezervasyon

HABERLER

DUYURULAR

Sanal Tur
nenerede
Son Güncelleme:
Alış(TL)
Satış(TL)
Reklam Rezervasyon reklamalan3
Haberler >> Üretim Havzası için çalışmalar yapılıyor

Üretim Havzası için çalışmalar yapılıyor


KSO heyetini kabulünde konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: “Konya'nın da içinde bulunduğu yeni bir üretim aksı oluşturulmalı”
 
03.05.2018
 
Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü beraberindeki heyetle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret etti. KSO’nun yeni yönetim kurulu üyeleri, meclis başkanlık divanı ile TOBB Genel Kurul delegelerinden oluşan heyeti kabulünde konuşan Hisarcıklıoğlu, Konya'nın da içinde bulunduğu yeni bir üretim aksı oluşturulması ve yeni yatırımların bu bölgeye yapılması gerektiğini vurguladı. KSO Başkanı Memiş Kütükcü ise, bu yeni üretim havzası içerisinde yerli otomobil fabrikasını da Konya'da görmek istediklerini ifade etti.
 
Ziyarete Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü, Başkan Yardımcıları M. Veli Tekelioğlu, Ömer Saylık, Yönetim Kurulu Üyeleri İ. Bozkurt Çağlayan, Sevda Kayhan Yılmaz, Ömer Faruk İyibildiren, Hıfsı Soydemir, Veysel Yaman, Fatih Olgun, Muhammed Selman Eryılmaz, Meclis Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Meclis Başkan Yardımcıları Kadir Büyükkara, A. Vasıf İnan, Meclis Katip Üyesi Kemal Özarpa, TOBB Genel Kurul Delegeleri Ahmet Şekeroğlu ile İbrahim Özen katıldı.
 
Konya Sanayi Odası heyetini kabulünde konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni meclisin ve yeni yönetimin hayırlı olmasını diledi. KSO Meclisi'nin, Konyalı sanayicilerin temsilcisi olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, "Sizler seçilerek geldiniz. 4 yıl boyunca üyelerinize hizmet etmek edeceksiniz. Herkes kendi meslek komitesine hizmet etmek zorunda. Meslek komitesi üyesi arkadaşlarınız ile yakın temas içinde olmalı, onların sorunlarını öğrenmelisiniz. İyi temsil edebilmenin yolu bu. Allah utandırmasın" ifadelerini kullandı.
 
Meclis üyelerine, sanayicilerin yereldeki sorunlarının oda başkanları aracılığıyla, Türkiye'yi ilgilendiren konuların da TOBB tarafından çözülebileceğini söyleyen Hisarcıklıoğlu, KSO Başkanı Memiş Kütükcü ile TOBB yönetiminde ülkeye hayırlı işler yapmaya çalıştıklarını dile getirdi.
 
Yeni sanayi arteri vurgusu
 
Konuşmasında Konya'nın da içinde bulunduğu yeni bir sanayi aksı oluşturulması gerektiğini vurgulayan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yatırımların bu aksa çekilmesi gerektiğini bildirdi. Marmara havzasının dolduğuna dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, "Bizim Konya, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Afyon ve Karaman'ı da içine alan, burayı Mersin ile buluşturacak yeni bir sanayi arteri oluşturmamız gerekiyor. Zenginleşebilmenin yolu yatırımı buraya çekmekle olur. Bunu da bu bölgedeki oda başkanlarımız, sivil toplum kuruluşu önderlerimiz bir araya gelerek oluşturmalı. Bunu Türkiye'nin kamuoyuna getirmeniz lazım" şeklinde konuştu.
 
Yerli otomobil yatırımı, yeni üretim havzasında olmalı
 
Daha sonra konuşan KSO Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü de, yeni üretim havzası ile ilgili Konya-Karaman-Mersin olarak bir çalışma yürüttüklerini, bu konuda bir etüt çalışması da yaptırdıklarını ifade etti. Yeni üretim aksında yerli otomobil fabrikası yatırımını da görmek istediklerinin altını çizen Kütükcü, "Yerli otomobil fabrikasının bu yeni üretim havzasında kurulması konusunda tek ses haline gelmemiz lazım. Bu aksta özellikle Konya'ya yapılacak olan yerli otomobil fabrikası, yeni üretim aksını çok ciddi şekilde destekleyecektir. Bu yatırımın bütün bölgeyi kalkındıracağına inanıyoruz. Sizin de bu konuda bize yardımcı olmanızı istiyoruz" dedi.
 
Konya ve Konya sanayisine hizmet etmek üzere yeni bir dönemi başlattıklarını söyleyen Kütükcü, TOBB'un başarısını örnek aldıklarını, Konya Sanayi Odası olarak da aynı kurumsallığı ve çalışma anlayışını oluşturarak, bunu kalıcı hale getirmeye çalıştıklarını ifade etti.
 
Konuşmaların ardından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, KSO heyeti ile hatıra fotoğrafı çektirdi.


http://www.kso.org.tr/haberler/tr/719_-kso-heyetini-kabulunde-konusan-tobb-baskani-hisarciklioglu--
YORUM YAZ
Ad Soyad :
Yorum Başlığı :
Yorum :
Büsan Sanayi
İletişim

Fevzi Çakmak Mah. Büsan Özel Organize Sanayi Sit. Kosgeb Cad. 10641. Sokak (1. Sokak) No:36 Karatay/Konya

Büsan Yönetim Telefon Numarası:

FAX:+90 332 345 01 35
TEL:+90 332 345 01 34
E-POSTA:info@busanorganizesanayi.com

İletişim Formu (Formu doldurun sizi arayalım)
Ad Soyad:
Telefon:
E-Posta:
Büsan Sanayi Logo
BÜSAN ORGANİZE SANAYİ © ALL RIGHT RESERVED 2014 Tüm hakları saklıdır.İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Bu site XHTML ve CSS kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Site en iyi 1024x768 ve üzeri çözünürlüklerde görüntülenmektedir.
Sektörün en iyi proje tasarım firması SHM Grup Medya Reklam Tanıtım Ltd. Şti. tarafından projelendirilmiştir
Yönetim site içeriğinde adı geçen firmaların ve yayınladıkları telefon numaraları adresleri gibi bilgileri doğruluk testinden geçirmek zorunda değildir.
Tüm firma tanıtımları ürünler ve ilanlar ile bunlara ait videoları ve resimleri üye şirketler tarafından kayıt edilmiş olup Büsan yönetimi editörleri tarafından onaylandıktan sonra
sitede yayınlanmaktadır. Çalışma prensiplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı ziyaret ediniz.