Büsan

2019-02-23
Dolar: 5.3242Kur Artı
Euro: 6.0392Kur Artı
reklamalani1
Reklam Rezervasyon

HABERLER

DUYURULAR

Sanal Tur
nenerede
Son Güncelleme:
Alış(TL)
Satış(TL)
Reklam Rezervasyon reklamalan3
Haberler >> Yapılandırmada son gün 31 Mayıs

Yapılandırmada son gün 31 Mayıs


Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Seyit Faruk Özselek, vergi yapılandırmasında son günün 31 Mayıs olduğunu söyledi.
 
6736 sayılı Yapılandırma Kanununun mükelleflere birikmiş olan borçlarını ciddi anlamda ödemelerine avantaj sağlaması için çıkarıldığını belirten Konya SMMMO Başkanı Seyit Faruk Özselek, “19 Ağustos 2016 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren 6736 sayılı kanun ile vatandaşlara kamuya olan borç yükünün azaltılması ile bir takım imkanlar getirmektedir. Kanuna başvuru süresi 25 Kasım 2016 tarihinde sona ermişti. Kanun hükümlerinden yararlanan vatandaşlara, yapılandırılan tutarları peşin veya taksitler halinde ödeme imkanı getirilerek yapılandırılan tutarların peşin veya ilk taksit ödeme süreleri de 30 Kasım 2016 tarihinde son erdi. Fakat 2016 yılı kasım ayında ödemeleri yapmamaları nedeniyle kanundan yararlanma haklarının sona eren mükellefler için kanuna eklenen geçici bir madde ile kendilerine son bir şans verildi. Bu kapsamda yapılandırması ihlal olan mükellefler ödemeleri gereken taksit tutarlarını 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ödeyebilecekler ve kanundan yeniden yararlanma imkanına kavuşmuş olacaklar. 6736 sayılı kanun kapsamında 2017 yılının Ocak ayından itibaren ödemesi gereken taksitlerin tamamının ödeme süreleri dörder ay uzatıldığı için Ocak ayında ödenmesi gereken taksitler Mayıs ayında, Şubat ayında ödenecek taksitler Haziran ayında ödenecek ve diğer taksitler de aynı şekilde ödeme sürelerinin son günlerinden itibaren dörder ay uzamış bulunmaktadır. Kanun hükümlerine göre borçlarını yapılandıran mükelleflerin peşin veya ilk iki taksit ödemelerini her hal ve takdirde 31 Mayıs 2017 tarihinde yapmaları gerekmektedir. İlk taksitlerini Kasım 2016 ayında ödeyen mükelleflerimiz de ikinci taksit ödemelerini 31 Mayıs 2017 tarihi bitimine kadar yapacaklardır. İlk taksiti ödeyenler ikinci taksitlerini ve İlk taksiti ödememiş olanlar ise 31 Mayıs'a kadar iki taksiti de ödeme zorunluluğu var” dedi.
Konu hakkında Gelir İdaresi Başkanlığının www.gib.gov.tr adresinden, vergi dairelerinden, AVM ve vatandaşlarımızın yoğun şekilde uğradığı bazı alanlarda açılan bilgilendirme stantlarından ve 444 0 189 Vergi İletişim Merkezi (VİMER)’den bilgi alınabilecektir.
 
Kaynak: http://www.hakimiyet.com/yapilandirmada-son-gun-31-mayis-1225777h.htm

 
YORUM YAZ
Ad Soyad :
Yorum Başlığı :
Yorum :
Büsan Sanayi
İletişim

Fevzi Çakmak Mah. Büsan Özel Organize Sanayi Sit. Kosgeb Cad. 10641. Sokak (1. Sokak) No:36 Karatay/Konya

Büsan Yönetim Telefon Numarası:

FAX:+90 332 345 01 35
TEL:+90 332 345 01 34
E-POSTA:info@busanorganizesanayi.com

İletişim Formu (Formu doldurun sizi arayalım)
Ad Soyad:
Telefon:
E-Posta:
Büsan Sanayi Logo
BÜSAN ORGANİZE SANAYİ © ALL RIGHT RESERVED 2014 Tüm hakları saklıdır.İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Bu site XHTML ve CSS kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Site en iyi 1024x768 ve üzeri çözünürlüklerde görüntülenmektedir.
Sektörün en iyi proje tasarım firması SHM Grup Medya Reklam Tanıtım Ltd. Şti. tarafından projelendirilmiştir
Yönetim site içeriğinde adı geçen firmaların ve yayınladıkları telefon numaraları adresleri gibi bilgileri doğruluk testinden geçirmek zorunda değildir.
Tüm firma tanıtımları ürünler ve ilanlar ile bunlara ait videoları ve resimleri üye şirketler tarafından kayıt edilmiş olup Büsan yönetimi editörleri tarafından onaylandıktan sonra
sitede yayınlanmaktadır. Çalışma prensiplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı ziyaret ediniz.