Büsan

2024-04-13
Dolar: 0
Euro: 0
reklamalani1
Reklam Rezervasyon

HABERLER

DUYURULAR

Sanal Tur
nenerede
Son Güncelleme:
Alış(TL)
Satış(TL)
Reklam Rezervasyon reklamalan3
Haberler >> Büsan Güvenliği

Büsan Güvenliği


BÜSAN ÖZEL ORGANİZE SANAYİ GÜVENLİK VE ÖZEL GÜVENLİK EKİBİ İLE İLGİLİ SIK SORULAN SORULAR

Soru 1. Mesai saati dışında nizamiye girişlerinde kayıt yapılıyor mu?

Evet yapılıyor. Sanayi çalışanları olsun, yabancı kişiler olsun sanayimize mesai saati sonrası giriş yapan araçların hangi firmaya ait olduğu, giriş saati, plakası, modeli ve rengi araç kayıt defterine kayıt edilmektedir.
Soru 2. Başka bir firmanın adını söyleyerek sanayiye giriş yapabiliyorum neden?

Nizamiyelerde görev yapan Özel Güvenlik Görevlilerinin seçimini yaparken eski personel olmasına ve sanayimizi en iyi bilen personel olmasına dikkat edilmektedir. Nizamiyelerde sabit durdukları için sanayicilerimizi genel anlamda tanımaktadırlar. Ayrıca sanayimize girişlerde şüphelenilen durumlarda güvenlik görevlisi tarafından vardiya amirine telsizle bilgi verilmekte, araçlar ve şahıslar uzaktan takip altına alınmaktadır.

Özel Güvenlik Görevlilerimiz sanayimizde hangi firmaların geceleri çalıştığını ve hangi firmalara mesai saati sonrası giriş-çıkışın olduğunu bilmektedirler.
Örnek verecek olursak; nizamiyelerimizden giriş yapan araç veya şahıslar A firmasına gidecekken B firmasına gideceğim diyerek sanayimize giriş yaptığında kayıtlarımıza belirttiği B firması girecektir. B firmasında meydana gelebilecek herhangi bir hırsızlık vb. olaylarda ilk akla gelecek olan nizamiye kayıtlarımızdır. Kayıtlarımızda şahıs B firmasına gideceğim dediği için ilk şüpheli şahıs durumuna da düşecektir.
Soru 3. Sanayimizdeki mobeselerin durumu nedir çalışıyorlar mı?

Evet çalışıyor. 9 önemli noktaya yerleştirilen gece görüşlü mobeseler ile sanayimizin hemen hemen her noktası ile firmaların bahçesine kadar 24 saat izlenmektedir. Ayrıca 48 önemli noktayı da sabit gece görüşlü kameralarla izlemekteyiz.
Soru 4. Sanayimizde meydana gelen trafik kazalarına nasıl çözüm bulunabilir?

Sanayimizde Kosgep Caddesi, Çelik Caddesi ve Demir Caddesi ‘nde meydana gelen trafik kazalarının asgari seviyeye indirilmesi için Büsan Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Azman, Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüşerek 17 Kasım 2013 tarihinde Çelik Caddesi Eski Köprü çıkışı ile Kosgeb Caddesi ‘nde 3-4 ve 5. Sokaklara karşılıklı olarak hız kesici bariyerler yapılmasını sağlamıştır. Hız kesici bariyerlerin yapılmasından bugüne kadar geçen süre içerisinde trafik kazalarında %50 azalma olduğu görülmüştür.
Soru 5. Sanayimizde Milenyum caddesi ile Özlem caddesinin kesiştiği noktadaki trafik kazalarının önlenmesi için nasıl tedbir almayı düşünüyorsunuz?

2013 yılı Kasım ayından itibaren bu caddelerin kesiştiği noktadaki kazalara ait görüntüler güvenlik müdürümüz tarafından arşivlenmektedir. Trafik kazalarına ait görüntüler ile birlikte bahse konu caddelere trafik işaret lambası veya orta göbek ve orta refüj  yapılması hususunda yazılan dilekçe 12 Nisan 2014 tarihinde Büsan Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim AZMAN ve Büsan Güvenlik Müdürü tarafından Büyükşehir Belediye Başkanı makamında ziyaret edilerek bizzat elden verilmiştir. Ayrıca yönetim binamızda Sayın Konya valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanının katılımıyla gerçekleştirilen kahvaltı programında caddelerin durumu anlatılmıştır. En yakın zamanda caddelerin sorunu çözülecektir.
Soru 6. Büsan-3 ve Büsan-4 bölgesinde yağan yağmurlar neticesinde kanalizasyon sorunu ve firmaları su basması sorunlarını nasıl çözeceksiniz?

Ocak 2014 ayında yağan yağmurlar neticesinde Büsan Sanayinin Altyapı ana arterlerinin kapasitesi yetmediği için yağmur suları kanalizasyona sığmamış geri taştığı için bazı firmaları su basmıştır. Güvenlik müdürümüz 3 gün boyunca o bölge zarar gören firmalarda incelemelerde bulunarak görüntü ve kamera kayıtları almıştır. Zarar gören firmalardan alınan dilekçeye ilaveten Büsan yönetimi olarak Koski ‘ye ayrıntılı bir dilekçe yazılmış ve kayıtlarımızdaki görüntü ve kamera kayıtları da dilekçenin ekine konularak Koski Genel Müdürlüğü ‘ne elden teslim edilmiştir. 1 hafta sonra Koski ‘den üç kişilik ekip gelerek bahse konu edile bölge gezilerek zarar gören firma sahipleri ile görüştürülmüştür. Yazışmalar ve görüşmeler neticesinde Koski tarafından Aslım Caddesi üzerine 1400 yağmur suyu tahliye rögar hattı döşeneceği, döşenen rögar hattına da Büsan  firmalarının bağlı olduğu  kanalizasyon sistemini bu hatta bağlanarak sorunun çözüleceğini beyan etmişlerdir. Koski tarafından Aslım Caddesi üzerindeki rögar çalışmaları halen devam etmektedir.
Soru 7. Sanayimizdeki sokaklar ile bazı caddelerin üzerindeki sokak lambalarının yanmadığı akşamları bazı bölgelerin çok karanlık olduğu ve hırsızlık olaylarının artabileceği bizi endişelendiriyor bu konuda yaptırımınız nedir?

Kasım 2013 ayından itibaren güvenlik görevlilerimiz akşamları devriye atarken yanmayan ve arızalı olan sokak lambalarının nerede oldukları ve direklerin üzerindeki kod numarasına kadar yazıp kayıt altına alınmıştır. Yönetim olarak MEDAŞ ile bu konuda üç defa yazışma yaptık. Yapmış olduğumuz yazışmalar neticesinde sokak lambalarının çoğunu tamir ettirdik. Ettirmeye de devam ediyoruz.
Soru 8. Sanayimize Hurda demir  kağıt naylon toplamak için at arabasıyla gelen şahısların sanayimizde hırsızlık yapmaları nasıl önlenir.?
At arabaları Yönetimimiz tarafından valiliğe bildirilerek il trafik komisyon kurulundan at arabalarının trafikten men eedilmesi kararı çıkartılarak sanayimize gelmeleri önlenmiştir.Diğer taraftan plakalı araçlarla hurda toplayıcı şahıslar sanayimize giriş yapmaktadır. Bu araçların hemen hemen hepsinin plaka kayıtları elimizde mevcut olup, bölgemize giriş yaptıkları andan itibaren güvenlik görevlilerimiz araçları takiplerine almakta ve gerekli uyarıları yaparak bölgemizden çıkışlarını sağlamaktadırlar.
Plakaları kayıtlarımızda olmayan veya sanayicimize ait olan bahse konu araçları ayırt etmeden takibimize alarak kararlılığımızı göstermekteyiz. Bu sayede hurda toplayan şahıslar bölgemizin sınırlarında gezmekte ve bir boşluk bulduğu zaman bölgemize giriş yapmaya çalışmaktadırlar.
Soru 9. Üç tekerlekli araçlar sanayimize giriş yapıyor mu?

Sanayimize giriş yapan üç tekerlekli araçlar genelde firmalarımızın anlaştığı ve nakliye işi yaptığı araçlardır. Nizamiyelerden girişlerinde hangi saatte gelirlerse gelsinler kayıtları yapılır ve vardiya amiri ile güvenlik görevlileri tarafından takip edilirler. Şüpheli durumdaki üç tekerlekli araçların bölgemize girişlerine müsaade etmiyoruz.
Soru 10. Dilenciler çoğaldı. Bununla ilgili neler yapıyorsunuz?

Sanayimiz içerisinden geçen minibüslerle yapılan görüşme neticesinde Eski Köprü nizamiyesinden giriş yaparlarken güvenliğimize selektör ile işaret vererek minibüsün içinde bulunan dilenci sanayimize giriş yapamadan dolmuştan indirilmektedir. Ancak bölgemizin geniş olması nedeniyle bazı noktalardan dilencilerin girişleri olmaktadır. Güvenlik görevlileri dilencileri gördükleri andan itibaren gerekli uyarıları yaparak bölgemizi terk etmeleri sağlanmaktadır.
Soru 11. Bazı satıcılar neden sanayide gezebiliyor?

Herhangi bir tanıtım yapmak ya da ürün ve dergi gibi baskılı materyal satmak isteyen satıcılara Valilik izni olduğu zaman izin verilmektedir. İlgili izin belgeleri ve kişilerin kimliklerinin fotokopisi güvenliğimiz arşivine eklenmektedir. Resmi kurumlardan izin almadan satış yapan kişi veya kuruluşlara izin verilmemektedir.


YORUM YAZ
Ad Soyad :
Yorum Başlığı :
Yorum :
Büsan Sanayi
İletişim

Fevzi Çakmak Mah. Büsan Özel Organize Sanayi Sit. Kosgeb Cad. 10641. Sokak (1. Sokak) No:36 Karatay/Konya

Büsan Yönetim Telefon Numarası:

FAX:+90 332 345 01 35
TEL:+90 332 345 01 34
E-POSTA:info@busanorganizesanayi.com

İletişim Formu (Formu doldurun sizi arayalım)
Ad Soyad:
Telefon:
E-Posta:
Büsan Sanayi Logo
BÜSAN ORGANİZE SANAYİ © ALL RIGHT RESERVED 2014 Tüm hakları saklıdır.İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Bu site XHTML ve CSS kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Site en iyi 1024x768 ve üzeri çözünürlüklerde görüntülenmektedir.
Sektörün en iyi proje tasarım firması SHM Grup Medya Reklam Tanıtım Ltd. Şti. tarafından projelendirilmiştir
Yönetim site içeriğinde adı geçen firmaların ve yayınladıkları telefon numaraları adresleri gibi bilgileri doğruluk testinden geçirmek zorunda değildir.
Tüm firma tanıtımları ürünler ve ilanlar ile bunlara ait videoları ve resimleri üye şirketler tarafından kayıt edilmiş olup Büsan yönetimi editörleri tarafından onaylandıktan sonra
sitede yayınlanmaktadır. Çalışma prensiplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı ziyaret ediniz.