Büsan

2024-07-14
Dolar: 0
Euro: 0
reklamalani1
Reklam Rezervasyon

HABERLER

DUYURULAR

Sanal Tur
nenerede
Son Güncelleme:
Alış(TL)
Satış(TL)
Reklam Rezervasyon reklamalan3
Haberler >> İmalatçı ve ihracatçıya destek VakıfBank'tan

İmalatçı ve ihracatçıya destek VakıfBank'tan


Faiz oranı, TCMB politika faiz oranına bağlı olarak aşağı yönlü değişirken; kredi vadesi boyunca yukarı yönlü bir faiz artışı yapılmayacak olan Çıpa Kredisi VakıfBank'ta.
 
İşletmelerimiz de ülkemiz de zaman kaybetmesin diye Üretimi ve yatırımı desteklemeyi, istihdama katkı sağlamayı amaçlayan VakıfBank 40 milyar TL’lik ‘Çıpa Kredisi’ni müşterilerinin hizmetine sunuyor.
 
VakıfBank, imalat, ihracat ve ithal ikame amaçlı ürün üretmek amacıyla yatırım yapacak olan firmalar başta olmak üzere stratejik öneme sahip sektörlerde faaliyet gösteren firmalara yönelik yeni bir kredi paketi oluşturdu. Sektörde bir ilk olarak, ‘TCMB politika faiz oranına endeksli’ şekilde kullandırılacak ‘Çıpa Kredisi’ faiz oranı, TCMB politika faiz oranına bağlı olarak aşağı yönlü değişecek. Ayrıca kredi vadesi boyunca yukarı yönlü bir faiz artışı da yapılmayacak.
 
Kredinin Özellikleri:
* 20 Milyarı TL ve 2 milyarı USD olmak üzere 40 milyar TL’lik bir paket olan Çıpa Kredisi kapsamında, başta ithal ikamesi üretim yapanlar olmak üzere imalat sektöründe faaliyet gösteren firmalar, sektöründen bağımsız ihracat yapan firmalar ve lojistik, e-ticaret, enerji üretimi, sağlık gibi stratejik öncelikli olarak belirlenmiş sektörlerde faaliyet gösteren firmalar kredilendirilecektir.
 
* Paket kapsamında, başta hammadde alımı olmak üzere maaş, Vergi/SGK, fatura, çek ödemesi gibi işletmenin faaliyetleri esnasında çıkan nakit ihtiyacı, makine ve ticari araç alımı kapsamında ortaya çıkan nakit ihtiyacı ve büyüme, genişleme, kapasite artışı, komple yeni yatırım yapılması nedeniyle ortaya çıkan nakit ihtiyacı finanse edilecektir.

* İşletme ihtiyacına yönelik krediler 18 ay vadeli olarak, makine ve/veya araç alımına yönelik krediler 12 aya kadar ödemesiz dönemli azami 60 ay vadeli olarak kullandırılacak olup yatırım kredileri ise azami 72 ay vadeli olarak kullandırılacaktır. Yatırım kredilerinde ödemesiz dönem şartı yatırım projesinin nakit akışlarına göre proje özelinde belirlenecektir.

* Paket kapsamında sektörde bir ilk olarak TCMB Politika Faizine endeksli olarak kullandırılacak olan kredinin TL kullandırımlar için başlangıç faiz oranı 72 aya kadar yıllık %17,75’tir. TCMB Politika Faizi düşürülürse paket kapsamında kullandırılan kredinin faiz oranı da buna bağlı olarak aşağı yönlü düşürülecek, yükselişlerden ise yukarı yönlü etkilenmeyecektir. Yabancı para cinsi kullanım da mümkün olup şartları firma özelinde Bankaca belirlenecektir.

VAKIFBANK BÜSAN ŞUBESİ
 
Adres : ANKARA CADDESİ A-BLOK NO:232
Tel: 0332 221 68 50 - 08502220724
Web: www.vakifbank.com.tr


YORUM YAZ
Ad Soyad :
Yorum Başlığı :
Yorum :
Büsan Sanayi
İletişim

Fevzi Çakmak Mah. Büsan Özel Organize Sanayi Sit. Kosgeb Cad. 10641. Sokak (1. Sokak) No:36 Karatay/Konya

Büsan Yönetim Telefon Numarası:

FAX:+90 332 345 01 35
TEL:+90 332 345 01 34
E-POSTA:info@busanorganizesanayi.com

İletişim Formu (Formu doldurun sizi arayalım)
Ad Soyad:
Telefon:
E-Posta:
Büsan Sanayi Logo
BÜSAN ORGANİZE SANAYİ © ALL RIGHT RESERVED 2014 Tüm hakları saklıdır.İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Bu site XHTML ve CSS kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Site en iyi 1024x768 ve üzeri çözünürlüklerde görüntülenmektedir.
Sektörün en iyi proje tasarım firması SHM Grup Medya Reklam Tanıtım Ltd. Şti. tarafından projelendirilmiştir
Yönetim site içeriğinde adı geçen firmaların ve yayınladıkları telefon numaraları adresleri gibi bilgileri doğruluk testinden geçirmek zorunda değildir.
Tüm firma tanıtımları ürünler ve ilanlar ile bunlara ait videoları ve resimleri üye şirketler tarafından kayıt edilmiş olup Büsan yönetimi editörleri tarafından onaylandıktan sonra
sitede yayınlanmaktadır. Çalışma prensiplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı ziyaret ediniz.