Büsan

2024-06-13
Dolar: 0
Euro: 0
reklamalani1
Reklam Rezervasyon

KURUMSAL

DUYURULAR

Sanal Tur
nenerede
Son Güncelleme:
Alış(TL)
Satış(TL)
Reklam Rezervasyon reklamalan3
Kurumsal >> Başkan 'ın Mesajı

Başkan 'ın Mesajı


BAŞKANDAN MESAJ


Sanayi, Tarım, Turizm bir ülkenin en önemli sektörleridir. Ancak en önemlisi, yani olmazsa olmazı eğitimdir. Geleceğe iyi nesiller yetiştirmek gelecekteki gücümüzü artırmak için neslimizi küçük yaşta eğitmek, mesleki teknik eğitimler aldırmak gerekir.

Öz değerlerimiz; ahilik anlayışı ile teknolojiyi takip eden, sürekli yeni proje üreten, zihniyette sadece kendini değil, ülkesini de seven, hakka ve hukuka riayet gösteren, saygıyı ve sevgiyi bilen, birlik ve beraberlik duygusu içinde olan ülkemizin ve sanayimizin gelişmesinde iş gücünü artırıp ülkesine katma değer sağlayan dinamik nesillerle korunur ancak.

Dünyanın neresinde bir afet varsa ve her nerde olursa olsun insanlığa ve kutsal değerlerimize karşı yapılan yanlışlara duyarsız kalmamak gerekir. Bu gün orada olanların, yarınlarda bizim kapımıza geleceği unutulmamalıdır. Müslüman olmak, temiz olmanın yanında çalışkan ve duyarlı olmaktır.

Unutulmamalıdır ki, bir ülkenin, bir şehrin kalkınması önce insana yapılan yatırımla başlar. Değer merkezli işletmecilikte doğru personel, işletmenin başat unsurudur. Doğru insan, eğitilmiş insandır.

İnsana yapılan yatırımlarda ve eğitimde birlik beraberlik duygusu ile ırk ayrımı gözetmeden hayırda yarışmamız gerekir. Sanayimizin kalkınmasında üniversite ile iş birliği yapmamız gerekir. Dinamik gençliği, üniversite gençliğini, yenilikçi projeler ve uygulamalı teknik ve sektörel eğitimlerle ve sürdürebilir iş garantisiyle birlikte geleceğe hazırlamamız gerekmektedir.

Sivil toplum örgütlerimiz, özellikle odalarımız ve rektörlerimiz her seçimde hep aynı sözleri söylemişlerdir.  Üniversite ile sanayinin işbirliği içerisinde olması elzemdir. Ama iş başına gelenler hep bürokratik ve hep görsel işlerle vakit dolduruyorlar.

Seçimle gelenler ben hangi eseri bıraktım diye kendilerini sorgulamalı ve kişisel problemlerle vakit geçirmemelidir.

Sanayimizin eksik sosyal ihtiyaç haritası çıkarılmalı,  STK’lar taşın altına elini koymalı ve özellikle odalarımız sanayinin içinde olmalıdır. Sanayicinin kalitedeki sorunu, ihracat ve ithalatla ilgili sorunları, ara eleman ve mühendis ihtiyaçları, tespit edilerek oryantasyon eğitimleri odalar tarafından organize edilmelidir. Yine ihtiyaç varsa bu kuruluşlarca, sektör için özel eğitimler kurslar, sanayinin içerisinde teknik lise, teknik lisenin yanında çıraklıktan ustalığa öğretici uygulamalı kurslar yapılmalıdır. Okul ve kurs sonunda tüm belgeleriyle dinamik, bilgili, kültürlü ara eleman yetiştirilmelidir.

Bu organizasyonlar geleceğin sanayicisine, yetişmiş, çevik iş adamlarının sorunlarına köprü olmalıdır. 
 
Büsan sanayimiz ülkemizin ve şehrimizin en gözde sanayilerinden biridir. İthalatı, ihracatı ve üretimiyle 24 sektörde hizmet vermektedir. Sanayimiz genellikle öz sermaye gücüyle çalışan, iş adamlarımız ahilik anlayışı ile birlik beraberlik içinde geçiş dönemini tamamlamaktadır. Büsan kaliteli büyümenin geçiş noktasıdır. Büsan sanayimiz organize sanayi oluşumuna giden yoldur, bir köprüdür. Sanayimiz esnafıyla çalışanıyla Türkiye’nin en güvenilir sanayisi unvanını almıştır.

BÜSAN artık bir markadır. Ülkemizin ve şehrimizin örnek sanayisi olmuştur, örnek olmaya da devam  edecektir.  

BÜSAN ÖZEL ORGANİZE SANAYİ
YÖNETİM KURULU BAŞKANI
İBRAHİM AZMAN

Büsan Sanayi
İletişim

Fevzi Çakmak Mah. Büsan Özel Organize Sanayi Sit. Kosgeb Cad. 10641. Sokak (1. Sokak) No:36 Karatay/Konya

Büsan Yönetim Telefon Numarası:

FAX:+90 332 345 01 35
TEL:+90 332 345 01 34
E-POSTA:info@busanorganizesanayi.com

İletişim Formu (Formu doldurun sizi arayalım)
Ad Soyad:
Telefon:
E-Posta:
Büsan Sanayi Logo
BÜSAN ORGANİZE SANAYİ © ALL RIGHT RESERVED 2014 Tüm hakları saklıdır.İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Bu site XHTML ve CSS kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Site en iyi 1024x768 ve üzeri çözünürlüklerde görüntülenmektedir.
Sektörün en iyi proje tasarım firması SHM Grup Medya Reklam Tanıtım Ltd. Şti. tarafından projelendirilmiştir
Yönetim site içeriğinde adı geçen firmaların ve yayınladıkları telefon numaraları adresleri gibi bilgileri doğruluk testinden geçirmek zorunda değildir.
Tüm firma tanıtımları ürünler ve ilanlar ile bunlara ait videoları ve resimleri üye şirketler tarafından kayıt edilmiş olup Büsan yönetimi editörleri tarafından onaylandıktan sonra
sitede yayınlanmaktadır. Çalışma prensiplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı ziyaret ediniz.