Büsan

2024-07-14
Dolar: 0
Euro: 0
reklamalani1
Reklam Rezervasyon

HABERLER

DUYURULAR

Sanal Tur
nenerede
Son Güncelleme:
Alış(TL)
Satış(TL)
Reklam Rezervasyon reklamalan3
Haberler >> Konya Protokolünden BÜSAN ziyareti

Konya Protokolünden BÜSAN ziyareti


AK Parti Konya Milletvekili Halil ETYEMEZ, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Mustafa BARAN, Konya Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali SELVİ, İş-Kur İl Müdürü Emrah KELEŞ, SGK İl Müdürü Murat Mustafa YAVUZ, Büsan Özel Organize Sanayi’ni ziyaret etti.

Heyet, BÜSAN sanayi esnaflarını ziyaret etti, çalışanlarla görüştü, sorunları ve istekleri hakkında bilgiler aldı. Büsan Özel Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Azman, BÜSAN Sanayini hakkında bilgi verdi. Konya’da 840 işletme ve 25.000 çalışanı olan, 25 sektörde faaliyet gösteren, istihdam sağlayan Büsan sanayinde İşgüvenliği, Sağlık ve Eğitimin her şeyden önde geldiğini belirtti. İbrahim Azman “Büsan Türkiye’de en gözde sanayilerinden. Çalışanlar evlerinden fazla zamanını işyerinde geçirdikleri için, sanayinin daha yaşanır bir merkez haline getirmeye çalışıyoruz. Sanayimizde eksik olan HALK Sağlığı Merkezi ve Acil 112 idi. Büsanlı işadamları Beyşehirliler Demir Çelik tarafından yaptırılan sağlık binası inşaatı tamamlandı. Yakında Karatay 7 No'lu Büsan Beyşehirliler Yapıcı Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve 79 No'lu BÜSAN Halk Sağlık ve Acil 112 olarak hizmet vermeye başlayacak.” bilgisini verdi. Aile Sağlığı Merkezi, Halil Etyemez ve beraberindeki heyetle gezildi. Ayrıca “Büsan sanayimizde ACİL ihtiyaç olan itfaiye merkezi kurulması istiyoruz. En yakın itfaiye 7 km uzaktan geliyor, iki ana yol geçmesi gerekiyor. Büsan olarak yer belirleme yapıldı belediyemize ve itfaiye müdürlüğüne bildirdik. Sanayimizin bir diğer bir ihtiyacı ise, bir ilçeden büyük olan Büsan’ın yaşanır bir yeşil alan olması. Bölgede bulunan Keçili deresinin temizlenmesi ve çevresinde yeşil alan düzenlenmesi gerekmekte. Bu iki konuda Büsan’a ziyarete gelen Büyük Şehir Belediye başkanımıza bildirildi ve en yakın zaman da yapacaklarını söylediler” dedi. Vekilimiz Halil Etyemez ve heyet konunun takipçisi olacaklarını dile getirdiler.

Yetişmiş eleman ihtiyacına da dikkat çeken İbrahim Azman, sanayide bulunan Büsan Mesleki Eğitim Merkezi’nin ülke sanayisi ve gelecek nesillerin yetişmesi açısından önemine deyindi. Büsan Mesleki Eğitim Merkezi’ni gezen heyete okul müdürü Mehmet ÇORAK tarafından okul hakkında bilgi verildi. Büsan Meslek Eğitim Merkezi’nin daha faydalı olması için Büsan Yönetimi ile iş birliğine girildiğini bildirdi.

Heyet ile birlikte Büsan esnafı da ziyaret edildi. MEYDAN Grup fabrikası ziyaretinde işleri hakkında bilgi alındı. Firma sahibi Faruk Meydan, “sanayimizin teknik eleman ve ara eleman ihtiyaçlarının karşılanması için Büsan Mesleki Eğitim Merkezinin yanında Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi kurulmasında sanayiciler olarak destek vermeye hazırız, buna ihtiyacımız var” dedi. Heyet daha sonra ÖZTEKNİK Rulman ve SAVEMA Markalama Firmalarını ziyaret etti. Savema Firma sahibi Mustafa Sağbil’den bilgiler alındı, imalathane gezildi, çalışanlardan SGK İl Müdürü ve İş-Kur İl Müdürlerimiz Vekilimiz sorunlar hakkın da bilgi aldı.


Gazete Haberleri için
http://www.busanorganizesanayi.com/haberler/konya-protokolu-ziyaret-haberleri.html

YORUM YAZ
Ad Soyad :
Yorum Başlığı :
Yorum :
Büsan Sanayi
İletişim

Fevzi Çakmak Mah. Büsan Özel Organize Sanayi Sit. Kosgeb Cad. 10641. Sokak (1. Sokak) No:36 Karatay/Konya

Büsan Yönetim Telefon Numarası:

FAX:+90 332 345 01 35
TEL:+90 332 345 01 34
E-POSTA:info@busanorganizesanayi.com

İletişim Formu (Formu doldurun sizi arayalım)
Ad Soyad:
Telefon:
E-Posta:
Büsan Sanayi Logo
BÜSAN ORGANİZE SANAYİ © ALL RIGHT RESERVED 2014 Tüm hakları saklıdır.İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Bu site XHTML ve CSS kriterlerine uygun olarak tasarlanmıştır. Site en iyi 1024x768 ve üzeri çözünürlüklerde görüntülenmektedir.
Sektörün en iyi proje tasarım firması SHM Grup Medya Reklam Tanıtım Ltd. Şti. tarafından projelendirilmiştir
Yönetim site içeriğinde adı geçen firmaların ve yayınladıkları telefon numaraları adresleri gibi bilgileri doğruluk testinden geçirmek zorunda değildir.
Tüm firma tanıtımları ürünler ve ilanlar ile bunlara ait videoları ve resimleri üye şirketler tarafından kayıt edilmiş olup Büsan yönetimi editörleri tarafından onaylandıktan sonra
sitede yayınlanmaktadır. Çalışma prensiplerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları sayfalarımızı ziyaret ediniz.